Obraz z telefonu na TV. Jak wyświetlać zdjęcia na ekranie?

Jak podłączyć telefon do telewizora? Połączenie smartfona z TV pozwala na wyświetlanie zdjęć i filmów na większym ekranie. Nie potrzebujesz Smart TV, aby to zrobić. Przedstawiamy 5 sposobów na połączenie naszego telefonu z telewizorem.

Połączenie telefonu z TV. Z kablem czy bez?

Chcąc skorzystać z naszego smartfona i wyświetlić treści na telewizorze, musimy połączyć obydwa urządzenia. Sposoby na połączenie telefonu z telewizorem można podzielić na dwa rodzaje:

  • Połączenie bezprzewodowe
  • Połączenie przewodowe

W przypadku połączenia bezprzewodowego mamy do czynienia z łącznością poprzez WiFi, Bluetooth, natomiast metody przewodowe obejmują wykorzystanie różnego rodzaju kabli, w tym HDMI czy USB.

Łączenie telefonu z telewizorem przez WiFi

Większość z nas korzysta z domowej sieci WiFi. Dlatego jest to najbardziej oczywisty sposób na podłączenie telefonu do telewizora. Aby móc skorzystać z tej metody, musimy obydwa urządzenia podłączyć do tej samej sieci WiFi. Metoda przyda się zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy używać kabli, a nasz telewizor nie jest wyposażony w nowoczesną technologię Smart TV.

Reklama

Aby podłączyć telefon do telewizora przez WiFi, musimy zainstalować na naszym smartfonie odpowiednią aplikację. Na smartfonach z Androidem możemy wykorzystać Smart View, a na iOS aplikację Screen Mirror+. Po wybraniu połączenia należy je zaakceptować na obydwu urządzeniach i cieszyć się obrazem na dużym ekranie.

Jak połączyć telefon z TV przez WiFi Direct?

Łączenie telefonu z telewizorem przez WiFi Direct to alternatywna metoda dla osób nie posiadających w domu sieci WiFi. Aby z niej skorzystać, należy włączyć w swoim telefonie funkcję WiFi Direct. Większość współczesnych smartfonów jest wyposażona w taką opcję.

Po uruchomieniu należy przy pomocy telewizora odnaleźć funkcję WiFi Direct i przy jej pomocy połączyć się z telefonem. Dzięki temu będziemy mogli połączyć telefon z telewizorem bezprzewodowo.

Jak połączyć telewizor z telefonem przez Bluetooth?

Alternatywną metodą bezprzewodowego połączenia telewizora z telefonem jest wykorzystanie łączności Bluetooth. Aby podłączyć telefon z telewizorem w ten sposób, należy w obydwu urządzeniach włączyć moduł Bluetooth. Następnie należy połączyć obydwa urządzenia.

Zrobimy to np. z poziomu telefonu. Wyszukując dostępne urządzenia należy wybrać nasz telewizor. Możliwe, że konieczna będzie akceptacja połączenia na telewizorze. Ostateczny efekt pozwoli nam na oglądanie treści z telefonu na telewizorze.

Jak połączyć telefon z telewizorem przez USB?

Sposobem na przewodowe podłączenie telefonu do telewizora jest wykorzystanie kabla USB. Pierwszym krokiem jest podłączenie jednej końcówki kabla do telefonu, drugiej do wejścia USB w telewizorze. Następnym krokiem jest zmiana ustawień w naszym urządzeniu mobilnym.

Jak wyświetlać pliki z telefonu na telewizorze przy pomocy USB? W ustawieniach telefonu należy umożliwić udostępnianie plików multimedialnych na urządzeniu zewnętrznym (podłączonym). Teraz pozostaje nam tylko wejść w odtwarzanie multimediów na telewizorze. Z tego miejsca będzie możliwe np. wyświetlanie zdjęć na telewizorze.

Łączenie telefonu z telewizorem przez kabel HDMI

Ostatni sposób na podłączenie telefonu do telewizora to skorzystanie z kabla HDMI. To specyficzna metoda, która wymaga od nas posiadania telefonu z wejściem micro HDMI. Nie jest to najpopularniejszy port, jaki znajdziemy w telefonie, ale niektóre z modeli faktycznie taki posiadają. Należy podłączyć końcówkę micro HDMI do telefonu, a standardową do telewizora.

Na telewizorze wybieramy odpowiednie źródło sygnału. W tym wypadku będzie to podłączony telefon. Następnie w Menu telewizora przełączyć urządzenie na wejście WHL, aktywując funkcję Auto Input Change. Wybierając kabel MHL, warto postawić na wariant, który umożliwia jednoczesne wpięcie ładowarki do telefonu, aby nie trzeba było przerywać korzystania ze sprzętów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SEO | telewizor | Smart TV | Telefon | HDMI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy