OpenAI, wspierane przez Elona Muska, tworzy zaawansowanego robota z AI

Elon Musk uczestniczy w wielu przełomowych projektach. Jednym z nich jest OpenAI, który ma na celu stworzenie w pełni bezpiecznego robota dysponującego sztuczną inteligencją.

OpenAI to bardzo szczytna inicjatywa, w którą zaangażowane są organizacje, uniwersytety, miliarderzy, naukowcy i najwięksi gracze na co dzień działający w świecie najnowocześniejszej technologii oraz globalnej sieci. Jej ideą jest walka o powstanie odpowiednich rządowych regulacji dotyczących rozwoju sztucznej inteligencji i robotów, aby w przyszłości nie wymknęły się nam spod kontroli oraz nie zrealizowały mrocznej wizji przejęcia władzy nad światem i nie doprowadziły do końca naszej cywilizacji.

Sztuczna inteligencja od OpenAI dysponuje niesamowitymi umiejętnościami. W tej chwili jest ona światowym mistrzem w grze Dota2. Niedawno bot pokonał w meczach 1 vs 1 najlepszych na świecie graczy: Dendi, SumaiL i Arteezy, a trzeba tutaj zauważyć, że jest to gra o wiele bardziej zaawansowana i trudniejsza od Go, w której króluje AI od Google (DeepMind) o nazwie AplhaGO.

Reklama

OpenAI nie skupia się jednak tylko i wyłącznie na samych technologiach sztucznej inteligencji. Inżynierowie projektują i budują nowe wersje robotów, aby trenować AI w warunkach najbardziej zbliżonych do ludzkich. Przyszłością inicjatywy jest stworzenie najbardziej zaawansowanych na świecie robotów dysponujących sztuczną inteligencją, które będą jak najbardziej zbliżone zdolnościami, a nawet przewyższające nas, ludzi.

W tej chwili OpenAI najbardziej ze wszystkich zespołów badawczych zbliża się do tego upragnionego i wyczekiwanego przez wszystkich celu. Niebawem odbędą się warsztaty poświęcone wsparciu dla młodych programistów chcących rozwijać się w tematach AI. Organizacja chce dzięki nim zaprzyjaźnić jak najwięcej młodych ludzi z tego typu technologiami przyszłości i zaszczepić w nich działania, które będą przez nich realizowane w zgodzie z poszanowaniem zasad etycznych i moralnych.

Źródło: GeekWeek.pl// Fot. OpenAI

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama