PKP Intercity z nowym pomysłem. W wagonach pojawią się specjalne maszyny

PKP Intercity szuka nowych rozwiązań, które mają podnieść komfort podróży. Spółka zdecydowała, że w wagonach Combo pojawią się automaty vendingowe. Pasażerowie będą mogli kupić tam przekąski i napoje. Pierwsza taka maszyna została umieszczona w pociągu IC Strzelecki, ale na tym nie koniec.

PKP Intercity z nowym pomysłem. W wagonach pojawią się specjalne maszyny.
PKP Intercity z nowym pomysłem. W wagonach pojawią się specjalne maszyny.ARKADIUSZ ZIOLEKEast News

PKP Intercity idzie w tym roku po rekord liczby pasażerów i cały czas szuka nowych pomysłów na inwestycje, w tym związane z poprawą komfortu podróżujących. Spółka postanowiła wypróbować nowe rozwiązanie, które docelowo ma trafić do wszystkich pociągów kategorii InterCity.

PKP Intercity umieści w wagonach automaty vendingowe

Spółka w oficjalnym komunikacie prasowym przekazała, że rozpoczęła program pilotażowy nowego rozwiązania w postaci maszyn, gdzie podróżni będą mogli zakupić napoje i przekąski. Są to automaty vendingowe i pierwsza taka para znalazła się w wagonie Combo pociągu IC Strzelecki relacji Warszawa — Gorzów Wielkopolski — Warszawa.

Pasażerowie podróżujący IC Strzeleckim w wagonie Combo znajdą parę automatów vendingowych. W pierwszym z nich znajdują się zimne napoje oraz przekąski (typu batony, czipsy czy wafelki) i świeże kanapki. Drugi pozwala zakupić gorące napoje.

Automat vendingowy z wagonów PKP Intercity.
Automat vendingowy z wagonów PKP Intercity.PKP Intercitymateriały prasowe

Dzięki takiemu rozwiązaniu podróżni mogą nabyć napoje czy przekąski w dowolnym czasie podróży. Celem projektu jest uzupełnienie oferty gastronomicznej pociągów klasy InterCity.

Płatność za napoje i przekąski z automatów tylko kartą

Z informacji przekazanych przez PKP Intercity wynika, że takie pary automatów vendingowych znajdą się we wszystkich pociągach klasy IC. Obecnie trwa program pilotażowy i jego pomyślność zakłada możliwość skorzystania z oferty dostarczenia maszyn na większą skalę. Obejmie to łącznie 118 automatów dla 45 wagonów COMBO i 14 zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74. Projekt zakłada także 48-miesięczny serwis techniczny urządzeń.

Warto jednak mieć na uwadze, że zakupy realizowane w automatach vendingowych z wagonów PKP Intercity będzie można opłacić wyłącznie kartą. Opcja w postaci płatności gotówki nie zostanie udostępniona.

Wprowadzenie automatów vendingowych w pociągach PKP Intercity to kolejny krok w kierunku poprawy komfortu podróży. Chcemy, aby świadczone przez Spółkę usługi jak najlepiej spełniały oczekiwania naszych klientów. Teraz, bez względu na porę, pasażerowie będą mieli stały dostęp do napojów i przekąsek podczas podróży. Mamy nadzieję, że program pilotażowy przebiegnie sprawnie i będziemy mogli sukcesywnie wprowadzać usługę na coraz większej liczbie tras.
powiedział Adam Wawrzyniak, członek zarządu PKP Intercity

Nowe maszyny trafią do tych pociągów PKP Intercity

W ramach przetargu, który wygrała firma Quattro, przewiduje się dostawę automatów vendingowych mających trafić do następujących składów:

1. 17100 (78101)/(87100)71100 Strzelecki w relacji Warszawa - Gorzów Wielkopolski - Warszawa,

2. 18100/81100 Gałczyński w relacji Warszawa - Gorzów Wielkopolski - Warszawa,

3. 18106/81106 Mewa w relacji Warszawa - Świnoujście - Warszawa oraz,

4. 18102/81102 Podlasiak w relacji Suwałki - Świnoujście - Suwałki,

5. 17104/71104 Warta w relacji Warszawa - Poznań w niedziele, Poznań - Warszawa w poniedziałki,

6. 65102/56102 Mamry w relacji Wrocław - Olsztyn - Wrocław,

7. 57102/75102 Drwęca w relacji Olsztyn - Poznań - Olsztyn,

8. 75106/57106 Lednica w relacji Poznań - Gdynia - Poznań

9. 57104/75104 Bachus w relacji Gdynia - Zielona Góra - Gdynia,

10. 57150/75150 Zatoka w relacji Poznań - Gdynia - Poznań.

Pomysł z pewnością jest ciekawy i rzeczywiście jest to jakieś rozwiązanie na zwiększenie komfortu podróży. Pozostaje tylko wierzyć, że ceny przekąsek oraz napojów w automatach nie będą wygórowane.

Rolnictwo przyszłości. Białko wytwarzane w laboratorium niemal „z powietrza”AFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas