Podwójne składy Pendolino na trasie. PKP Intercity zadowolone z frekwencji
PKP Intercity zdecydowało się na wprowadzenie podwójnych składów Pendolino. Takie pociągi mają blisko 400 metrów długości i kursują na wybranych trasach. Przewoźnik chwali się, że składy cieszą się dużym zainteresowaniem. Zespolone pociągi Pendolino mają jeździć do końca wakacji.
Pendolino to sztandarowy pociąg PKP Intercity, który przyciąga uwagę. Tymczasem na wybranych trasach zaczęły jeździć zespolone składy złożone z ED250. Przewoźnik wprowadził je na wybranych trasach, które mają duże obłożenie. Gdzie można nimi pojechać?
Podwójne składy Pendolino na dwóch trasach
PKP Intercity zdecydowało się na wprowadzenie zespolonych pociągów Pendolino, które mają postać dwóch połączonych składów ED250 tylko na wybranych trasach. Obecnie są to dwie relacje:
- Warszawa — Kraków
- Kraków — Kołobrzeg
Na wyżej wymienionych trasach można spotkać podwójne składy Pendolino, które robią wrażenie. Taki połączony pociąg ma aż prawie 400 m długości i oferuje 800 miejsc dla pasażerów. Poniżej możecie obejrzeć nagranie, które udostępnił w platformie X prezes PKP Intercity Janusz Malinowski. Na nim można zobaczyć, jak długi pociąg dojeżdża do stacji Warszawa Zachodnia. Nagranie zarejestrowano z okien kompleksu biurowego West Station.
Zespolone pociągi Pendolino do końca wakacji
PKP Intercity pochwaliło się ostatnio, że Weekendowe Wypady mają obłożenie na poziomie ponad 90 proc. Dlatego przewoźnik planuje udostępniać podróżnym zespolone składy Pendolino do końca wakacji. Mało tego, bo podobny plan dotyczy również pociągów Dart i Flirt, co firma potwierdziła na łamach własnych mediów społecznościowych.
PKP Intercity w tym roku idzie po rekord w postaci przewiezionych pasażerów. Firma chce do końca roku zbliżyć się do bariery 75 mln klientów. Biorąc pod uwagę, że zainteresowanie podróżami koleją w Polsce rośnie, to taki cel wydaje się być w zasięgu ręki. Zeszły rok udało się zamknąć z wynikiem na poziomie około 68 mln pasażerów.
Z informacji przekazanych niedawno przez Urząd Transportu Kolejowego wynika, że maj br. był dla polskich przewoźników najlepszym miesiącem od ponad dekady. Na taki sposób podróży zdecydowało się blisko 36,7 mln pasażerów. Tak dobrego wyniku nie było od 2012 r. Możemy się spodziewać, że w skali całego roku zostaną ustanowione kolejne rekordy i duży wkład w to z pewnością będzie miało PKP Intercity, które w przypadku pracy przewozowej ma udział sięgający aż 58 proc. rynku.
Polecamy na Antyweb: Ile zarabiają absolwenci rok po ukończeniu studiów?