Polacy rzucili się na aplikację Orlen Vitay i tańsze paliwo

Ceny paliwa w naszym kraju osiągnęły ostatnio taki poziom, że kierowcy zmuszeni są szukać okazji do tańszego tankowania. Nic więc dziwnego, że umożliwiająca to aplikacja na smartfony Orlen Vitay cieszy się w Polsce ogromną popularnością.

Ceny paliwa w naszym kraju osiągnęły ostatnio taki poziom, że kierowcy zmuszeni są szukać okazji do tańszego tankowania. Nic więc dziwnego, że umożliwiająca to aplikacja na smartfony Orlen Vitay cieszy się w Polsce ogromną popularnością.
Polacy rzucili się na aplikację Orlen Vitay i tańsze paliwo /Bartek Sadowski/Bloomberg /Getty Images

  • Program lojalnościowy Orlen Vitay nie jest żadną nowością i klienci stacji mogą korzystać z niego już od dłuższego czasu, ale za sprawą najnowszej promocji przeżywa niespotykany wcześniej napływ użytkowników. 
  • Chodzi o ogłoszoną przez PKN Orlen akcję "wakacyjną", w ramach której kierowcy mogą zatankować swoje samochody ze zniżką 30 gr na każdym litrze paliwa (40 gr dla posiadaczy kart dużej rodziny). 
  • W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko, by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze - pisał na Twitterze prezes PKN Orlen, ogłaszając tę promocję.

Reklama

Aplikacja Orlen Vitay hitem w Google Play i App Store

Polacy rzucili się na promocję i masowo instalują w swoich smartfonach aplikację, w efekcie czego Orlen Vitay stała się najpopularniejszą apką w naszym kraju na obu wiodących platformach

To najchętniej pobierane oprogramowanie zarówno w sklepie Google Play (dla smartfonów z Androidem), gdzie zanotowało już ponad 1 mln pobrań, jak i App Store (dla smartfonów z iOS). 

Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić, bo do 1 lipca tańsze tankowanie dostępne jest tylko za sprawą dostępnych w aplikacji Orlen Vitay kuponów - później będą mogli z niego skorzystać także pozostali posiadacze kart tego programu lojalnościowego.

Vitay i tańsze paliwo na Orlenie. Na czym polega promocja "30 groszy"?

Na czym konkretnie polega promocja i jak dostać rabat na paliwo? W aplikacji Orlen Vitay dostępne są specjalne kupony, który upoważniają do zatankowania na stacjach Orlen ze zniżką 30 gr na każdym litrze (40 gr w przypadku posiadaczy kart dużej rodziny).

Warto jednak zaznaczyć, że obowiązują tu pewne ograniczenia, a mianowicie każdy posiadacz aplikacji może trzykrotnie w okresie od 27 czerwca-31 lipca 2022 r. i trzykrotnie w okresie 1 sierpnia-31 sierpnia 2022 r. zatankować maksymalnie 50 litrów benzyny lub oleju napędowego w niższej cenie.

Każdy dodatkowy litr rozliczany jest według ceny podanej na dystrybutorze, a akcja nie obejmuje też autogazu (LPG) i nie łączy się z innymi programami rabatowymi i promocyjnym. 

Benzynę lub olej napędowy można zatankować wyłącznie do baku pojazdu, promocją nie są objęte produkty paliwowe pobrane do innych pojemników, jak kanistry, butelki czy beczki. 

Po 1 lipca ze zniżki 30 gr/l będą mogli skorzystać również wszyscy uczestnicy programu lojalnościowego posiadający fizyczne karty Vitay, po prostu okazując je na stacji podczas tankowania.

Co to jest Vitay i jak się zarejestrować?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, letnia promocja rabatowa to tylko jeden z elementów programu lojalnościowego Vitay, który umożliwia również zbieranie punktów za zatankowane paliwo (1 pkt. za każdy litr) i zakupy na stacjach Orlen. Punkty można później wymienić na nagrody rzeczowe (od akcesoriów do grillowania i zabawy na świeżym powietrzu po wiertarki i ekspresy do kawy), kupony oraz pomoc charytatywną. 

Aplikacja mobilna jeszcze rozszerza jego możliwości, udostępniając dodatkowe rabaty (jak ten -30 gr/l), opcję nawigacji do najbliższej stacji Orlen, korzystania z cyfrowej wersji karty Vitay czy płatności za paliwo bez podchodzenia do kasy.

Jak zarejestrować się w programie? Wystarczy pobrać aplikację ORLEN VITAY ze sklepu Google Play (dla Androida) i App Store (dla iOS), zainstalować ją, uruchomić i wybrać opcję rejestracji - dla posiadaczy fizycznych kart programu Vitay lub dla zupełnie nowych użytkowników. 

Tam podajemy:

  • imię i nazwisko, 
  • datę urodzenia 
  • adres, 
  • email 
  • hasło, 
  • na koniec potwierdzamy link aktywacyjny wysłany na podany adres i gotowe! 

Po zalogowaniu na swoje konto na karcie głównej aplikacji zobaczymy kod kreskowy - to właśnie nasza karta Vitay, która razem z zakładką Kupony pozwoli nam zatankować paliwo w ramach promocji -30 gr/l i ruszyć na wakacje z pełnym bakiem!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Orlen | aplikacja mobilna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy