Problem z hulajnogami na środku chodnika? To miasto znalazło na to sposób

Hulajnogi są szybkim i tanim środkiem transportu, który z marszu zdobył ogromną popularność. Jednak wraz ze wzrostem ich popularności, pojawiły się dodatkowe problemy, które zwykłych mieszkańców miast mogą doprowadzić do szału.

Przewrócone hulajnogi na chodniku są prawdziwą plagą
Przewrócone hulajnogi na chodniku są prawdziwą plagą123RF/PICSEL

Elektryczne hulajnogi na wynajem nadal są dość świeżym zjawiskiem, które nie zostało dostatecznie przystosowane do potrzeb społeczeństwa. Są tanim, szybkim i ekologicznym sposobem na przemieszczanie się po mieście, co sprawiło, że szybko stały się popularnym środkiem transportu. Przedsięwzięcie nie jest pozbawione wad. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie potknął się na źle zaparkowanej lub przewróconej hulajnodze.

Po zakończeniu jazdy na hulajnodze, należy ją odstawić w dowolne miejsce w wyznaczonych strefach. Te są jednak ogromne, a ich użytkownicy czy to przez lenistwo, czy też z innych powodów, często odstawiają je niechlujnie.

Przewrócone lub blokujące drogę hulajnogi są teraz prawdziwą plagą w każdym dużym mieście. Nic zatem dziwnego, że mieszkańcy Denver mają tego dość i rozpoczęli akcję zwalczania takich zachowań, która polega na zamalowywaniu kodów QR, koniecznych do uruchomienia urządzenia. Oprócz tego naklejane są na hulajnogę specjalne informacje, w których można przeczytać, że wszystkie pojazdy powinny zostać zaparkowane w sposób, który nie blokuje pieszym chodnika.

Ta hulajnoga/rower była nieprawidłowo zaparkowana, przez co jej kod QR został zamalowany. Skontaktuj się z Lyft lub Lime, jeśli chcesz korzystać z tego pojazdu. Przepraszamy za niedogodności, ale niestety niektórzy ludzie są do bani i nie zwracają uwagi na innych użytkowników chodnika
- czytamy na naklejce.

Zamalowanie kodu QR nie zawsze wystarczy, by wyłączyć pojazd z użytku. Niektóre firmy oferują alternatywne sposoby uruchomienia hulajnogi, jak chociażby rezerwacja w aplikacji lub skorzystanie z kodu ID.

Do całej sytuacji odniosły się przedsiębiorstwa oferujące hulajnogi elektryczne na wynajem. Przedstawiciele Lime stwierdzili, że dewastacja mienia jest przestępstwem i szkodzi tylko tym, którzy codziennie polegają na tych pojazdach jako niedrogim i wygodnym sposobie poruszania się. Lime poważnie traktuje wandalizm i podejmie odpowiednie kroki prawne przeciwko tym, którzy niszczą lub dewastują ich własność.

Motyl i Globus: ZbożeINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas