Samsung Galaxy S23 wraz z aktualizacją dostaje nowy tryb zoomu

Samsung Galaxy S23 to seria tegorocznych flagowców Koreańczyków, która załapała się na nową aktualizację oprogramowania dla asystenta kamery. Wśród nowości pojawia się opcja dwukrotnego zoomu, który jest zoptymalizowanym trybem powiększania. Firma twierdzi, że jakość robionych w ten sposób zdjęć będzie bardzo dobra.

Za nami premiera składanych smartfonów Samsunga z linii Galaxy Z Fold 5 i Z Flip 5. Koreańczycy nie zapominają jednak o właścicielach flagowców prowadzonych do oferty wcześniej w tym roku. Mowa o modelach Galaxy S23, które to otrzymały nowe uaktualnienie dla aplikacji asystent kamery, która wprowadza ciekawą nowość. Zobaczmy sobie, co dodał producent. 

Asystent kamery dla Samsung Galaxy S23 z nowym trybem zoomu

Aktualizacja asystenta kamery dla modeli z serii Samsung Galaxy S23 dodaje w aplikacji Aparat nową funkcję. Jest nią dwukrotny zoom. Koreańczycy wyjaśniają, że nie jest to wyłącznie standardowe przycinanie, ale zoptymalizowany tryb powiększenia dla zdjęć. Firma twierdzi, że jakość robionych z użyciem tej opcji zdjęć ma być na wysokim poziomie, nawet zbliżonym do dedykowanych teleobiektywów 3x i 10x.

Reklama

Nowość została wprowadzona w aktualizacji asystenta kamery, która została oznaczona ciągiem znaków 1.1.03.1. Uaktualnienie jest już dostępne do pobrania z poziomu sklepu Galaxy Store dla wszystkich użytkowników zgodnych urządzeń. Warto dodać, że opcja wymaga do działania także najnowszej wersji oprogramowania dla smartfonów Samsung Galaxy S23, która zawiera aktualne poprawki bezpieczeństwa z sierpnia.

Seria S23 pierwszą z One UI 6

Warto dodać, że smartfony z serii Samsung Galaxy S23 będą pierwszymi, które otrzymają od firmy dużą aktualizację do Androida 14 wraz z autorską nakładką One UI 6. Obecnie dostępna jest ona w ramach programu pilotażowego i wiemy, że beta testy prowadzone są na terenie kilka krajów, z których właściciele telefonów mogą pobierać poglądowy firmware.

Android 14 z One UI 6 w finalnej wersji będzie gotowy jesienią tego roku. Możliwe, że smartfony Samsung Galaxy S23 otrzymają to uaktualnienie w okolicy października. Jest to duża aktualizacja oprogramowania, która wprowadzi liczne nowości obejmujące różne obszary, w tym także aparat fotograficzny, który ma zyskać nowe opcje. Na dostępność software trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale chętni właściciele telefonów zawsze mogą zapisać się do programu beta testów i zapoznać się ze zmianami wcześniej.

Polecamy na Antyweb | Spotify za darmo na 3 miesiące bez kombinowania. Jak skorzystać?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Galaxy S23 | Smartfon | aparat | zoom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy