Spotify da więcej za więcej. Jaka cena za jakość Hi-Fi

Co powiecie na nowy abonament Spotify Premium? Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że streamingowy gigant w końcu spełni marzenia miłośników dobrego audio. W grze droższy pakiet, który w zamian zaoferuje zupełnie nową jakość muzyki. To dobre wieści dla mianujących się audiofilami.

Nowy abonament od Spotify?

Popularna aplikacja do streamingu muzyki ma fanów na całym świecie. Nie da się jednak bezwzględnie przyznać, że to najlepszy program w swojej kategorii. Konkurencja nie śpi i często oferuje rzeczy, których w Spotify nie znajdziemy. Przykłady? Jasne, mamy kilka.

Weźmy choćby YouTube, gdzie za cenę podobną do Spotify Premium otrzymujemy jeszcze dostęp do serwisu YouTube bez reklam. Mało? No to rzućmy okiem na Tidal, który oferuje plan HiFi Plus. Jak łatwo się domyślić, chodzi o znacznie lepszą jakość dźwięku streamowanej muzyki. Tego w Spotify brakuje, choć już niedługo sytuacja może ulec zmianie. Tak jest - chodzi o nowy abonament.

Reklama

Będzie drożej i lepiej

Jak można dowiedzieć się z plotek krążących po sieci, Spotify ma pracować nad wdrożeniem nowego pakietu, swego rodzaju wariantu Super Premium. W jego skład wchodzić ma nie tylko dostęp do serwisu bez reklam, ale także lepsza jakość HiFi. Mowa o formacie 24-bit FLAC i wsparciu sztucznej inteligencji w generowaniu list odtwarzania czy dobierania kolejnych utworów do naszej kolejki.

Zobacz: Najlepsze trackery do Spotify

Brzmi kusząco? Pewnie, że tak, chociaż warto liczyć się z kosztami. Nie poznamy ich przed oficjalnym wdrożeniem usługi. Mówi się, że w Stanach Zjednoczonych nowy abonament Spotify ma kosztować 19,99 USD. Nie przeliczajmy jednak tej kwoty na złotówki. Nawet teraz Spotify Premium kosztuje za oceanem niemal 10 dolców, podczas gdy w Polsce płacimy w zasadzie połowę z tego, bo 19,99 zł. Całkiem rozsądnie byłoby oczekiwać, że nowe Spotify zostanie wycenione w naszym kraju na niespełna 40 zł.

Lepsze Spotify w końcu stanie się faktem?

Możliwe, że w końcu platforma streamingowa pójdzie po rozum do głowy i da użytkownikom opcje związane z lepszą jakością dźwięku. Temat jest z nami tak naprawdę od dawna, ale przez długi czas nie otrzymywaliśmy żadnych konkretów.

Teraz coraz więcej mówi się o wdrożeniu sztucznej inteligencji do Spotify - tak sugerują znaleziska w kodzie apki. Ta funkcja z kolei miałaby być elementem nowego, droższego pakietu premium. Wszystko zatem składa się w jedną, logiczną całość.

Polecamy na Antyweb | Odebrałem laptopa dla 4-klasisty. Ma jeden wielki mankament

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify | Streaming | muzyka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy