Sztuczne awatary 3D ludzi od Samsunga zaleją media na świecie już w przyszłym roku

Samsung stworzył coś, co nie do poznania odmieni rzeczywistość mediów elektronicznych. Przygotujcie się więc na jeszcze większą dawkę niesamowicie realistycznej fikcji w prawdziwym świecie.

Pierwszy raz w akcji mogli zobaczyć technologię NEON niemal rok temu na targach CES w Las Vegas. Teraz okazuje się, że jej twórcy, czyli STAR Labs, już w przyszłym roku chcą zaoferować ją pierwszym producentom inteligentnych urządzeń, a także firmom działającym w mediach elektronicznych.

Kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że awatary 3D mają trafić do nowej generacji smartfonów Samsunga o oznaczeniu S21, ale jednak tak się nie stanie. STAR Labs nie ujawniło powodów takiej decyzji, ale eksperci uważają, że technologia ta wymaga potężnych mocy obliczeniowych, których nie oferują jeszcze smartfony. Na dobry początek NEON pojawi się zatem w centach handlowych, sklepach, mediach, inteligentnych asystentach i urządzeniach info-rozrywki w samochodach klasy premium.

Reklama

Jeśli jesteście ciekawi, jak działa ta technologia, to już spieszymy z wyjaśnieniami. Na załączonym filmie możecie zobaczyć kilka sztucznie wygenerowanych awatarów przez sztuczną inteligencję o nazwie Core R3. Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza docelowo wyeliminować aktorów, statystów i prezenterów telewizyjnych, a następnie zastąpić ich fotorealistycznymi awatarami, których nie odróżnimy od prawdziwych ludzi.

Tak, wszystkie postaci, jakie pojawiły się na materiale filmowym, nie istnieją w realnym świecie. Co ciekawe, Paranav Mistry, kierownik projektu NEON twierdzi, że postaci nie zostały stworzone za pomocą popularnej technologii motion-capture, czyli mapowania człowieka w trójwymiarze i wygenerowania na tej podstawie awatara, jak to się robi na potrzeby filmów i gier.

Wszystkim zajmuje się sztuczna inteligencja, która nie tylko kontroluje same kwestie wizualne, ale również dźwiękowe. Awatary mogą również porozumiewać się z nami i dostarczać nam cennych informacji w niezliczonej ilości języków. Samsung zapowiada, że NEON to prawdziwy przełom technologiczny na rozpoczęcie lat 20. XXI wieku. Przygotujmy się, że niebawem globalna sieć zostanie zalana sztucznymi prezenterami, youtuberami, aktorami i najróżniejszymi postaciami.

Źródło: GeekWeek.pl/STAR Labs/Samsung / Fot. STAR Labs/Samsung

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama