Technologia laserowa w telewizorach robi wrażenie. Możesz już ją mieć w swoim salonie

Telewizor laserowy, podobnie jak komputer kwantowy, brzmi jak coś, na wynalezienie czego będziemy musieli jeszcze czekać przynajmniej kilka lat. Otóż nic bardziej mylnego! To technologia jest już dostępna, a za jej stworzeniem stoi firma Hisense, pionier w tej dziedzinie. Na czym polega i jakie przynosi korzyści?

Prezentacja partnera

Ogromne, ważące kilkadziesiąt kilogramów telewizory, na których niewiele było widać do płaskich Smart TV z ogromem funkcji, pozwalających cieszyć się jakością 4K - historia telewizorów pokazuje, jak dynamicznie rozwija się obecnie technologia. Dość powiedzieć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu szczytem marzeń było... oglądanie telewizji w kolorze. Dziś oczekiwania mamy dużo większe, a producenci prześcigają się, by je w możliwie w najlepszy sposób spełniać. Jednym z etapów tego wyścigu jest technologia Laser TV. Dlaczego warto zwrócić na nią uwagę?

Przyszłość, która dzieje się na naszych oczach

Laser TV to stosunkowo nowa, przecierająca szlaki technologia, którą opracowała będąca pionierem w tej dziedzinie firma Hisense. Na czym polega jej fenomen? Po pierwsze, Laser TV łączy w sobie zalety zarówno najnowocześniejszego telewizora, jak i projektora (wchodzi on w skład zestawu). Zasada działania jest bardzo prosta: obraz rzucany jest na ekran za pomocą ustawionego projektora laserowego.

Po drugie, to równomierne emitowanie światła oraz kolorów na ekran. Efekt? Obraz wyświetlany jest płynnie. Pozostaje także niezwykle bogaty w szczegóły - również w ciągu dnia (jasność 3000 lumenów). Kolory są nasycone i naturalne, a jeśli dodamy do tego rozdzielczość 4K, możemy cieszyć się bliskim rzeczywistości obrazem.

Co więcej, technologia projekcji laserowej nie męczy naszych oczu. Dlaczego? Ponieważ światło nie jest emitowane z ekranu, co pozwala na organizowanie wielogodzinnych seansów filmowych bez obawy o zdrowie. Potwierdzeniem jest certyfikat TUV Blue Light Content.

Odpowiedź na oczekiwania użytkowników

Czego jeszcze, oprócz płynnie wyświetlanego w wysokiej rozdzielczości i bogatego w kolory obrazu oczekują współcześni klienci? Przede wszystkim telewizorów o możliwie największej przekątnej ekranu. Te wymagania również zostają spełnione: to znajdujący się w ofercie jeden z największych (120-cali) ekranów na rynku. Przyjrzyjmy się uważniej Hisense Laser TV 4K L9H.

Hisense Laser TV 4K L9H, dostępny w wersjach 100- i 120-calowej, łączy projektor 4K ultrakrótkiego rzutu oraz sporych rozmiarów ekran. Urządzenie wykorzystuje jednocześnie moc 3 laserów RGB, czego efektem jest lepsze odwzorowanie barw i jednolita jasność.

Błyskawicznie i bez opóźnień działający system operacyjny (najnowsza wersja platformy Smart TV VIDAA), bogactwo aplikacji, prosta obsługa - to kolejne zalety technologii Hisense, obok których nie sposób przejść obojętnie. Uwagę zwraca zwłaszcza system operacyjny - i już tłumaczymy dlaczego.

Dedykowany system operacyjny i praktyczne rozwiązania

Firma Hisense, w przeciwieństwie do większości producentów, zaproponowała własny, autorski system, czyli Smart TV VIDAA. W praktyce oznacza to wiele zalet dla użytkownika: oprogramowanie zostało bowiem stworzone z myślą o konkretnym sprzęcie, dzięki czemu stabilność działania i szybkość są lepsze niż w przypadku sięgającej po zewnętrzne systemy operacyjne konkurencji. Nie bez znaczenia jest również obsługa - intuicyjna i responsywna. Efekt? Smart TV VIDAA pozostaje zrozumiały także dla osób nieobeznanych z najnowocześniejszymi technologiami.

Hisense Laser TV 4K L9H to też urządzenie praktyczne. Składa się z ekranu 100 lub 120 cali oraz projektora 4K ultrakrótkiego rzutu, co oznacza, że może on być umieszczony w niewielkiej odległości od ekranu - ok 35 cm od ściany. Wreszcie: Laser TV L9H cechuje się nowoczesną konstrukcją i designem, a zatem doskonale wkomponowuje się w modne wnętrza.

Tańsza alternatywa oraz rzutnik ultrakrótkiego rzutu 4K

Nieco tańszą, ale równie dopracowaną opcją, pozostaje Hisense Laser TV 4K L5H. Dlaczego dopracowaną? Odpowiedź na to pytanie dostarcza już sama konstrukcja oraz atrakcyjna i nowoczesna stylistyka. Wygląd to jednak nie wszystko, ponieważ Hisense Laser TV 4K L5H to także szereg wygodnych i praktycznych rozwiązań. Wymagana odległość od ekranu to ok 35 cm.

Obraz o rozdzielczości 4K i bogactwo trybów (Standardowy, Dynamiczny, Sport, Kino dzienne i nocne oraz najważniejszy z nich, czyli Filmmaker), jasność na poziomie 2700 lumenów, ponad 25 tys. godzin pracy - Hisense Laser TV 4K L5H, mimo że pozostaje tańszą opcją w porównaniu do Hisense Laser TV 4K L9H, to także gwarancja kinowej rozrywki na długie lata.

Hisense Laser Cinema PX1 PRO to z kolei projektor ultrakrótkiego rzutu, który oferuje nieco inne możliwości. Przede wszystkim nie mówimy już o zestawie z ekranem, a samym projektorze. Na czym więc wyświetlany będzie obraz? Na dowolnym innym ekranie bądź wprost na ścianie.

Rozdzielczość 4K, możliwa do uzyskania przekątna ekranu od 90 do 130 cali, szeroka paleta barw, obsługa systemu dźwięku Dolby Atmos - w tym zakresie nic się nie zmienia. Ogromny ekran, rzutnik, zaawansowane efekty audiowizualne... Tylko w ten sposób osiągniemy efekt sali kinowej we własnym salonie.

Technologie, które robią różnicę

Wśród technologii inspirowanych tą kinową (a na takiej przecież nam zależy!) wymienić należy przede wszystkim HDR Dolby Vision oraz Filmmaker Mode. Pierwsza z nich polega na zwiększeniu rozpiętości tonalnej pomiędzy ciemnymi i jasnymi scenami. W efekcie widz ma szansę na dostrzeżenie większej liczby szczegółów. Ma to tym większe znaczenie, im na większym ekranie oglądamy film.

Z kolei Filmmaker Mode to powołana przez hollywoodzkich filmowców inicjatywa, której celem jest wyświetlanie obrazu zgodnie z ich oryginalną wizją i artystycznym zamysłem. Jeśli dodamy do tego najwyższej jakości dźwięk w formacie Dolby Atmos z charakterystyczną głębią, otrzymamy prawdziwie kinowe doświadczenie.

Telewizory bez wątpienia należą do tej gałęzi urządzeń audio-wideo, która rozwija się szalenie dynamicznie. Niemal każdego roku jesteśmy świadkami technologicznej rewolucji. Z jednej strony to oczywiście dobra wiadomość, ponieważ możemy cieszyć się nowymi rozwiązaniami, które podnoszą jakość prezentowanych treści i gwarantują większe emocje. Z drugiej - pewną trudnością pozostaje wyłapanie w natłoku rzekomych rewolucji tych, które naprawdę robią różnicę. Laser TV bez wątpienia jest jedną z nich.

 

Prezentacja partnera

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy