Ubieralny klimatyzator od Sony już dostępny. „Szybko schłodzi Cię w upały”

Przyszłość to tzw. ubieralna elektronika, czyli urządzenia mobilne, które będzie można nosić na ciele lub będą one zintegrowane z naszą odzieżą. Japoński koncern stworzył pierwszy ubieralny klimatyzator na miarę XXI wieku.

Gdy za oknem panują upały, na pewno wielokrotnie zastanawialiście się, kiedy w końcu powstanie pierwsza klimatyzowana odzież. Proszę bardzo! Inżynierowie z Sony właśnie zbudowali taki wynalazek, i nie jest to tylko kolejny bezużyteczny gadżet dla naiwnych. Reon Pocket, bo tak nazywa się klimatyzator, posiada bardzo praktyczne możliwości.

Urządzenie ma kompaktowe wymiary i wagę, i jest nieco mniejsze od smartfona i waży 85 gramów. Umieszcza się je w specjalnie zaprojektowanej kieszeni podkoszulka. Znajduje się ona poniżej karku. Sony zapewnia, że gadżet potrafi nie tylko schłodzić nasze ciało w gorące dni, ale również ogrzać w chłodne dni. Swojemu użytkownikowi zapewnia oczekiwany komfort termiczny bez względu na warunki panujące na wolnym powietrzu.

Reklama

Urządzeniem Reon Pocket można sparować z naszym smartfonem za pomocą Bluetooth i sterować jego wszystkimi funkcjami. Ubieralny klimatyzator jest bardzo energooszczędny i wydajny. Zaledwie 2 godziny ładowania akumulatorów wystarczą na aż 2-4 godzin użytkowania. Gadżet może obniżyć temperaturę powietrza o nawet 13 stopni Celsjusza i ogrzać o 8 stopni Celsjusza.

Sony eksperymentowało ze swoim mobilnym klimatyzatorem i zgodnie z zapowiedziami, 1 lipca trafił on do sprzedaży w Japonii. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie on dostępny w innych krajach świata, ale pewne jest, że tam się pojawi, bo Sony właśnie taki ma plan. Koncern wycenił podstawową wersję Reon Pocket na 650 złotych. Warto tutaj dodać, że obecna wersja nie posiada automatycznej regulacji siły nawiewu powietrza i poziomu temperatury.

Ma się to jednak zmienić w nowej, bogatszej wersji. Pojawi się ona w przyszłym roku, oczywiście, jeśli zainteresowanie pierwszą wersją będzie na tyle duże, że firmie będzie się opłacało inwestować w taki gadżet.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Sony

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy