Ukraińcy mają przewagę w nocy. Pokazali to na filmie

Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały od krajów NATO sprzęt, który idealnie nadaje się do realizacji misji w nocy. Rosjanie nie będą mieli tutaj żadnych szans.

Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały od krajów NATO sprzęt, który idealnie nadaje się do realizacji misji w nocy. Rosjanie nie będą mieli tutaj żadnych szans.
Ukraińcy mają przewagę w nocy, dzięki sprzętowi noktowizyjnemu /Ukraine Weapons Tracker /Twitter

Siły Zbrojne Ukrainy na razie ograniczyły działania kontrofensywne, by przeanalizować dane i przygotować się do ostatecznego uderzenia. W ciągu ostatnich 2 tygodni działań udało się wyzwolić osiem miejscowości na terytoriach okupowanych wcześniej przez Rosjan. Władze podały, że łącznie odzyskano ponad 100 kilometrów kwadratowych obszaru kilku obwodów.

Najpotężniejsze starcia znajdują się jednak dopiero przed nami. Dotychczas ukraińska armia wykorzystała dużo mniej niż 1 procent swoich zasobów, które przygotowała do wielkiej kontrofensywy. Pomimo tego faktu, udało się odnieść sporo sukcesów na drodze wyzwalania okupowanych miejscowości i ich dalszego kontrolowania.

Reklama

Sprzęt noktowizyjny da przewagę ukraińskim żołnierzom

Analitycy nie mają wątpliwości, że największą rolę odegra w kontrofensywie na pełną skalę sprzęt wyspecjalizowany do działań w nocy. Chodzi tutaj o systemy noktowizyjne i termowizyjne. Ukraińcy będą używali ich nie tylko w czołgach i wozach bojowych, ale również będą mieli takie urządzenia wbudowane w hełmy. Dotychczas na takie dobrodziejstwa mogły liczyć tylko siły specjalne.

W mediach społecznościowych pojawiły się filmy z nocnych działań ukraińskich żołnierzy na pokładach wozów bojowych M2 Bradley dostarczonych przez Stany Zjednoczone. Na filmie możemy zobaczyć realizację jednej z misji w obwodzie zaporoskim, na wschodzie Ukrainy. Żołnierze namierzyli rosyjski pojazd i otworzyli ogień do niczego nie spodziewających się żołnierzy okupanta. Pojazd został szybko zniszczony.

W ostatnim roku, w sieci pojawiało się też wiele filmów z pracy ukraińskich snajperów, którzy całymi grupami i bez żadnego trudu eliminowali z pola walki rosyjskich żołnierzy. Nie od dziś wiadomo, że są oni słabo wyszkoleni i wyposażeni. Gdy ruszy już ostateczna kontrofensywa, to właśnie działania nocne mogą mieć decydujące znaczenie w jej przebiegu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: noktowizja | M2 Bradley

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy