Ukraińcy zniszczyli prawdziwe rosyjskie militarne złoto. Jest nagranie

Siły Zbrojne Ukrainy pochwaliły się materiałem filmowym, na którym widoczne jest zniszczenie prawdziwego rosyjskiego militarnego złota, w postaci unikalnego systemu obrony powietrznej i inteligentnego minowania.

Siły Zbrojne Ukrainy pochwaliły się materiałem filmowym, na którym widoczne jest zniszczenie prawdziwego rosyjskiego militarnego złota, w postaci unikalnego systemu obrony powietrznej i inteligentnego minowania.
Ukraińcy zniszczyli prawdziwe rosyjskie militarne złoto - system Tor-M2 i ISDM Zemledeliye /Ukraine Weapons Tracker /Twitter

Kolejny sukces Sił Zbrojnych Ukrainy w walce z rosyjskim okupantem. Tym razem udało się zniszczyć system obrony powietrznej Tor-M2 9A331M TLAR wraz z rzadko spotykanym systemem minowania narzutowego ISDM Zemledeliye. To bolesna strata dla Kremla.

Tor-M2 to system obrony powietrznej krótkiego zasięgu, który ma za zadanie chronić piechotę. W tym celu używa pocisków zdolnych do zwalczania samolotów i śmigłowców oraz bezzałogowców i amunicji precyzyjnej. Tymczasem drugi pojazd to ISDM Zemledeliye. Ten unikalny system może zaminować setki metrów kwadratowych zajętych obszarów w ciągu nawet paru minut.

Reklama

Ukraińcy zniszczyli dwa rosyjskie cenne systemy bojowe

Oba rosyjskie pojazdy Ukraińska Gwardia Narodowa zlikwidowała przy użyciu amunicji zrzuconej z dronu. W sieci opublikowano nagranie z realizacji tej misji. W oczy natychmiast rzuca się precyzja zniszczenia obu pojazdów. Dron nadleciał nad rosyjskie systemy i chwilę później stanęły one w ogniu.

Systemy Tor-M2 wykorzystują standardowe pociski 9M311M. Mają one zasięg maksymalny do 12 km i pułap do 10 km. SZU podają, że jest to trzecie udokumentowane zniszczenie tej broni od czasu wybuchu wojny. Na początku ubiegłego miesiąca udało się zniszczyć unikalną wersję Tor-M2DT, która powstała z myślą o wykorzystywaniu w warunkach Arktyki.

ISDM Zemledeliye mógł zabić setki ukraińskich żołnierzy

O wiele większym sukcesem jest jednak zlikwidowanie ISDM Zemledeliye. Jest to najnowszy w Rosji system rakietowego minowania. Trafił do armii w 2020 roku. Jest on osadzony na ciężarówce Kamaz 6560 8x8 i opiera się na wykorzystaniu wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej kal. 122 mm.

Na pokładzie pojazdu znalazło się 50 prowadnic podzielonych na dwie sekcje po 25 sztuk. Każda z rakiet na paliwo stałe zawiera kilka min. Według ujawnionych danych, mogą być one dostarczane na wybrane obszary Ukrainy w zasięgu do nawet 15 km.

System ISDM Zemledeliye został zaprezentowany w 2020 roku

System może minować obszary za pomocą zarówno min przeciwpancernych, jak i przeciwpiechotnym POM-3. Jest to inteligentna broń. Miny wydostają się z pocisków ze spadochronami i dzięki nim opadają na wybrany cel. Jeśli mina trafi w twardy teren, to będzie stała na sześciu nóżkach, a w przypadku miękkiego podłoża, może wbić się w nie na głębokość połowy swojej długości.

Wóz wyrzutni systemu ISDM Zemledeliye jest wyposażony w nawigację satelitarną, komputer i stację pogodową, co pozwala operatorom na dokonywanie korekt i uwzględnianie wpływu warunków atmosferycznych na lot rakiety. W celu samoobrony ciężarówka jest również wyposażona w trzy wyrzutnie granatów dymnych po każdej stronie kabiny kontrolnej znajdującej się z tyłu kabiny załogi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tor-M2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy