​Wpadka Jarosława Kaczyńskiego. Na konferencji zadzwonił mu telefon

Na specjalnie zwołanej konferencji, Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak przedstawili założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny. Podczas wystąpienia prezesa PIS, doszło do niecodziennej sytuacji - zadzwonił jego telefon. Wiemy, jaki to model.

Podczas konferencji na sali rozbrzmiał charakterystyczny dźwięk telefonu, a prezes Kaczyński szybko zorientował się, że dochodzi on z jego kieszeni. "Przepraszam, ale zapomniałem schować, wyłączyć telefon" - powiedział, po czym odrzucił połączenie. Przerwa w konferencji nie potrwała długo i po chwili ją kontynuowano.

Reporterom udało się uchwycić, jakiego telefonu używa prezes Kaczyński. Okazuje się, że nie jest to ani najnowszy model iPhona, ani smartfon z Androidem na pokładzie. Telefonem prezesa Kaczyńskiego jest Nokia 3310, której reedycja pojawiła się na rynku w 2017 r. Prezes Kaczyński jest wierny temu modelowi, bo już kilkukrotnie udało się przyłapać go z tym telefonem.

Reklama

Nokia 3310 - co to za telefon?

Nokia 3310 nie ma ani Androida, ani iOS-a. Jest to tzw. feature phone, czyli "telefon podstawowy" - urządzenie o ograniczonych funkcjach, które dysponuje ekranem o małej rozdzielczości i fizyczną klawiaturą numeryczną. Nokia 3310 spełnia wszystkie podstawowe oczekiwania stawiane przed urządzeniem służącym do komunikacji ze światem. Można z niej dzwonić i odbierać SMS-y, ale funkcje multimedialne są mocno ograniczone. Telefony tego typu są jednak mniej podatne na ataki hakerów - ze względu na brak systemu operacyjnego.

Feature phone'y - jak Nokia 3310 - są uniwersalnymi urządzeniami do komunikacji, które nie są naszpikowane najnowszymi funkcjami, jak iPhone'y czy produkty Samsunga. Często poleca się jest starszym osobom, bo nie pogubią się one w niuansach systemowych i bez problemu obsłużą urządzenie jedną ręką. Telefony takie znacznie dłużej wytrzymują na baterii niż najnowsze smartfony, więc nie trzeba ich tak często ładować.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama