Xiaomi prezentuje następcę smartfonów. Na to czekaliśmy od wielu lat [WIDEO]

Chiński koncern nie ukrywa, że przyszłością urządzeń mobilnych nie są smartfony, tylko coś, co stanie się nieodzownym elementem naszego ciała i zaoferuje nam możliwości, jakich dotąd nie miał żaden człowiek.

Xiaomi zaprezentowało prototyp inteligentnych okularów o nazwie Xiaomi Smart Glasses. Urządzenie bazuje na technologii MicroLED, i pozwala na nawigację, rozmowy przez telefon oraz wyświetlanie powiadomień od znajomych za pomocą rozszerzonej rzeczywistości.

Kilka dni temu podobne inteligentne okulary zaprezentował Facebook. Jednak jego gadżet ma posłużyć do większej interakcji ze znajomymi na serwisach społecznościowych, tymczasem okulary Xiaomi z powodzeniem mogą zastąpić inteligentne zegarki.

Wygląda na to, że wielkimi krokami nadchodzi era takich gadżetów. Chociaż pierwsze przymiarki do inteligentnych okularów kilka dobrych lat temu wykonywał Google ze swoimi Google Glass, to jednak nie spopularyzowały się tak, jakby sobie tego życzyli ich twórcy. Teraz to może się zmienić, a zasługą może być technologia miniaturyzacji i szał na małe i praktyczne urządzenia mobilne.

Reklama

Xiaomi Smart Glasses ważą 51 gramów, zostały wyposażone w kamerkę o rozdzielczości 5 Mpix, ekran MicroLED o wymiarach 2,4 x 2,02 mm ze szczytową jasnością na poziomie 2 mln nitów, czterordzeniowego procesor ARM, moduł WiFi i Bluetooth oraz pojemne baterie.

Inteligentne okulary idealne sprawdzą się u ludzi, którzy chcą sprawniej przemieszczać się po mieście, szybciej wyszukiwać potrzebne obiekty i miejsca, a także jednocześnie mieć stały kontakt ze światem. Na razie firma nie ujawniła, kiedy ten gadżet trafi do sprzedaży i wa jakiej cenie, ale na pewno jest to tylko kwestią czasu.

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi / Fot. Xiaomi

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy