YouTube szykuje nowe plany Premium. Może ukrócić współdzielenie kont

YouTube Premium dostępny jest obecnie w postaci trzech planów, ale w drodze są kolejne subskrypcje. Informacja jest oficjalna i została przekazana przez firmę. W ten sposób użytkownicy mają otrzymać dodatkowe opcje. Niestety przy okazji wygląda na to, że YouTube może powalczyć z osobami współdzielącymi konta.

YouTube Premium został uruchomiony kilka lat temu i obecnie do wyboru użytkowników są trzy różne subskrypcje, które to kilka miesięcy temu podrożały. Firma udostępniła nowe informacje związane z własnymi planami na nieodległy czas i dowiadujemy się, że w drodze są nowe plany.

Nowe plany YouTube Premium

YouTube przekazał, że pracuje nad wprowadzeniem do oferty nowych planów Premium. To oznacza, że do trzech istniejących wkrótce dołączą kolejne opcje. Niestety zbyt wielu informacji na ten temat nie ujawniono. Poniżej fragment wpisu, który poświęcono zagadnieniu.

Reklama

Na szczegóły przyjdzie nam jednak poczekać. Obecnie do wyboru są następujące plany:

  • Subskrypcja indywidualna - 25,99 zł/miesiąc
  • Plan rodzinny - 46,99 zł/miesiąc
  • Oferta dla studentów - 14,99 zł/miesiąc

YouTube może powalczyć ze współdzieleniem kont

Firma nie przekazała tego w jasny sposób, ale może pójść w ślady Netfliksa i innych gigantów rynku streamingu. Mowa o walce z użytkownikami, którzy współdzielą konta. Netflix zrobił to w zeszłym roku i był to świetnych ruch, który pozwolił na zwiększenie bazy klientów.

Warto zauważyć, że YouTube zaczął niedawno wyłączać użytkownikom subskrypcje kupowane po taniości w innych krajach. Polacy upodobali sobie dostęp poprzez Pakistan za kilka złotych miesięcznie, ale firma to ukróciła.

Kolejnym krokiem może być chęć ograniczenia użytkowania jednego konta przez wiele osób, co również jest praktykowane. Z tym może wiązać się właśnie pomysł na wprowadzenie nowych subskrypcji lub też rozwinięcie tych dotychczasowych. Tak zrobił Netflix, który pozwala dopuścić do planu osobę spoza gospodarstwa domowego, ale za dodatkową dopłatą. Być może YouTube ma podobny pomysł, ale na razie są to tylko przypuszczenia.

***

Co myślisz o pracy redakcji Geekweeka? Oceń nas! Twoje zdanie ma dla nas znaczenie. 

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | YouTube Premium | subskrypcje | plany | współdzielenie konta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy