YouTube zniknął z telewizora. Pomoże reset aplikacji?

Aplikacja YouTube, która nie działa na telewizorze, to dość częsty problem wśród właścicieli Smart TV. Niezależnie od generacji telewizora i jego modelu apka po prostu przestaje działać – znika z menu, wyświetla błąd związany z połączeniem internetowym lub nie pobiera wideo i zacina się. Jak przywrócić YouTube na telewizorze i czy pomoże w tym reset aplikacji?

Brak YouTube na starym telewizorze

Na początku trzeba wiedzieć, że aplikacja YouTube nie jest już dostępna w niektórych starszych modelach telewizorów, które zostały wyprodukowane przed 2013 rokiem. Jest to związane z decyzją podjętą przez firmę Google. Przykra niespodzianka dotknęła zwłaszcza właścicieli Apple TV drugiej generacji, telewizorów Panasonic oraz Sony, odtwarzaczy Blu-Ray, a także Google TV pierwszej i drugiej generacji.

Jednocześnie osobom, które korzystają z takiego sprzętu i chcą zachować możliwość oglądania na nim wideo z aplikacji YouTube, proponuje się inwestycję w Chromecast lub dostawkę z Android TV. O instalacji, wadach i zaletach, a także modelach tego typu urządzeń pisaliśmy w tym artykule.

Reklama

Jak przywrócić YouTube na telewizorze?

Na nowszych telewizorach Smart TV aplikacja YouTube powinna działać bez zarzutów, ale niestety i w tym przypadku użytkownicy notorycznie donoszą o problemach. Najczęstsze kłopoty to zawieszenie platformy w trakcie wyświetlania filmu wideo, zacinanie się aplikacji lub nagły brak YouTube na telewizorze.

Problemy z aplikacją YouTube na telewizorze mogą być spowodowane przestarzałą wersją oprogramowania. Producenci co jakiś czas wypuszczają aktualizacje dla swoich telewizorów. Warto zatem sprawdzić, czy nasz Smart TV nie powinien być zaktualizowany. W tym celu należy wejść w ustawienia, a następnie - w zależności od modelu - wybrać opcję informacji o telewizorze lub dostępnych aktualizacjach systemowych.

Czasami najbardziej oczywiste sposoby okazują się najbardziej skuteczne. W tym przypadku warto też zresetować ustawienia telewizora, odłączając go od zasilania na 10-20 minut. Być może trudno w to uwierzyć, ale procedura ta często pozwala rozwiązać wiele problemów i błędów w telewizorach Smart TV.

Brak YouTube na telewizorze to również częsty problem w przypadku nieprawidłowego podłączenia urządzenia do internetu. Najlepiej sprawdzić to przez przeglądarkę w telewizorze (spróbuj otworzyć stronę internetową) lub w innej aplikacji. Jeśli problem dotyczy połączenia z siecią, to po uruchomieniu aplikacji zwykle pojawia się komunikat "brak połączenia sieciowego" lub "brak połączenia z siecią".

Jak zainstalować YouTube na telewizorze?

Jeśli z jakiegoś powodu aplikacja YouTube zniknęła z telewizora, można ją zainstalować ponownie. Programów należy szukać w specjalnych sklepach, które w menu systemu nazywają się różnie, w zależności od tego, jaki posiadamy model. 

Na przykład w modelach marki Samsung będzie to zakładka Apps, z kolei w telewizorach marki LG interesujące nas aplikacje są dostępne w LG Content Store. Jednak zasady instalacji aplikacji niczym się nie różnią. W sklepie wybieramy YouTube TV i klikamy "Zainstaluj". Po instalacji aplikacja pojawi się w menu Smart TV.

Zobacz też | Chatbot pisze wypracowania i pisma urzędowe. Co jeszcze potrafi ChatGPT?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | Smart TV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy