Zdjęcia Google z genialną opcją. Zostań gwiazdą TikToka!

Korzystacie z aplikacji Zdjęcia Google? To świetny program, który posiadacze telefonów z Androidem wprost uwielbiają. Deweloperzy postanowili iść za trendem krótkich form wideo i dodali do programu niezwykle ciekawą opcję. Teraz przy pomocy kilku kliknięć stworzymy wspaniałe wideo.

Rolki w Zdjęciach Google

Rolki, czyli pionowy format wideo w mediach społecznościowych, zawładnęły światem. Znajdziemy je przede wszystkim na TikToku, ale również na Instagramie, Facebooku czy YouTube (w postaci Shorts). Ludzie pokochali ten format, spędzając na oglądaniu takich treści długie godziny. Absolutnie nikt nie chce zostać w tyle, dlatego pionowe materiały trafiają do coraz większej liczby mediów i aplikacji. 

Reklama

Wyjątkiem nie jest też apka Zdjęcia Google, czyli świetny program do gromadzenia, przetwarzania i zapisywania zdjęć w chmurze od Google. Nowa aktualizacja programu dodała do niego niezwykle przydatną funkcję. Chodzi o Highlight Video:

O co chodzi w nowym narzędziu?

Stwórz własne wideo, czyli rolkę

W kilka kliknięć będziemy mogli stworzyć w Zdjęciach Google wyjątkowe wideo z posiadanych zasobów. Działanie jest całkiem proste. Wybieramy interesujące nas materiały (np. nagrane filmiki), a algorytm bazujący na sztucznej inteligencji wygeneruje nam gotowy film. Efekt finalny może być zaskakujący. Wideo będzie zaopatrzone w profesjonalną edycję, efektowne przejścia i muzykę pasującą do klimatu filmiku.

Synchronizacja jest świetna, choć efekt finalny w niektórych przypadkach może wymagać wprowadzenia poprawek. Tych dokonamy przy pomocy edytora wideo. Biorąc pod uwagę zautomatyzowanie procesu i tak robi to niesamowite wrażenie. Będziecie korzystać?

Edytor będzie jeszcze lepszy

Google mocno stawia na automatyzowanie procesów w swoich apkach. Przykład Zdjęć Google pokazuje, że nowe technologie są w tym wypadku mocno związane z panującymi trendami. Oby tylko nie czekał nas jeszcze większy wysyp niekoniecznie ciekawych filmików w sieci - to poważne obawy, skoro teraz ich tworzenie będzie jeszcze łatwiejsze.

Co ciekawe, równie zaawansowane funkcje dostępne będą w aplikacji Google Maps. Firma w tym wypadku też korzysta z AI i chce stworzyć prawdziwy niezbędnik w czasie podróży. Odpowiedzi na pytania, podrzucanie ciekawostek czy interesujących miejsc - mapy będą przypominać wyszukiwarkę Google.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Zdjęcia Google | aplikacja mobilna | Android | Facebook | TikTok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy