Reklama

Znajdź telefon. Jak sprawdzić gdzie jest smartfon?

Znalezienie telefonu przez Google jest w stanie nas uratować, gdy zgubimy smartfon. Ciężko go zlokalizować samemu, szczególnie gdy telefon jest wyciszony lub został skradziony. Na szczęście są dostępne aplikacje wykorzystujące GPS. Z pomocą przybywa gigant technologiczny. Jak zlokalizować zgubiony telefon przez Google?

Jak znaleźć swój telefon?

Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają nam na pobranie danych lokalizacyjnych innego urządzenia. Tylko skąd wiedzieć, że dana aplikacja jest zaufana? Z pomocą przychodzi Google oraz usługa Znajdź moje urządzenie. Dostępna jest z poziomu sklepu Play zainstalowanego w telefonie z Androidem.

Dzięki usłudze Google "Znajdź moje urządzenie" możemy zobaczyć lokalizację naszego telefonu oraz go zablokować. Plusem tej usługi jest fakt, że wymaga jedynie urządzenia z systemem Android. Oznacza to, że będziemy mogli w ten sam sposób odszukać smartwatch albo tablet. Pozwala dodatkowo zdalnie wyczyścić wszystkie dane z zagubionego telefonu.

Reklama

Znajdź telefon z Google. Posiadane funkcje

Aplikacja Google "Znajdź mój telefon" pozwala zabezpieczyć nam telefon na kilka sposobów. Możemy dzięki niej znaleźć na mapie lokalizację naszego sprzętu, nawet jeśli znajduje się wewnątrz miejsca publicznego. Pozwala również:

  • odtworzyć sygnał (w celu szybszej lokalizacji),
  • wyczyścić urządzenie z naszych danych,
  • sprawdzić zdalnie poziom baterii zagubionego smartfona.

Minusem jest działanie wyłącznie na urządzeniach z Androidem.

Czy można znaleźć telefon z wyłączoną lokalizacją?

Bez włączenia lokalizacji w telefonie wcale nie tracimy szans na jego odnalezienie. Wszystko za pomocą GPS, który może niedokładnie, lecz wciąż działa. Dzięki niemu w usłudze Google "Znajdź telefon" pojawi się ostatnio zarejestrowana lokalizacja. Dodatkowo można także zweryfikować całą trasę telefonu dzięki osi czasu.

Czy można namierzyć smartfon po numerze IMEI?

Znalezienie telefonu po numerze IMEI jest możliwe przy działaniu organów ścigania w przypadku kradzieży. Wyszukiwanie telefonu po numerze IMEI jest wygodne, gdyż nie musimy znać numeru włożonej do środka karty SIM. 

Google "Znajdź telefon" pozwala pokazać nam numer IMEI naszego urządzenia. Niestety nie możemy wyszukać dowolnego urządzenia po IMEI. Aplikacja Google zezwala wyłącznie na wyszukiwanie urządzeń, które były powiązane z naszym kontem.

Google Znajdź telefon. Jak wyłączyć urządzenie?

Z usługi Google "Znajdź telefon" możemy skorzystać z poziomu komputera osobistego. Jedynym problemem jest pierwsze logowanie. Bez powiązania telefonu z kontem Google nie jesteśmy w stanie go odszukać. Wymagany jest on bowiem przy dwustopniowej weryfikacji. Dobrze więc będzie zalogować się z poziomu urządzenia, zanim będzie za późno.

Korzystanie z usługi Google możliwe jest z poziomu przeglądarki. Wystarczy wejść w nasze główne konto Google. Tam dostępna jest funkcja Znajdź telefon. Drogą na skróty dostać możemy się również z poziomu tego linku - https://myaccount.google.com/find-your-phone. Wyskoczy lista wszystkich urządzeń powiązanych z kontem Google. Wybieramy urządzenie, po czym Google automatycznie próbuje je odnaleźć.

Z lewej strony pojawi się krótkie menu z informacją o ostatniej dacie aktywności. Pod nią dostępne są opcje "Zabezpiecz urządzenie" oraz "Wymaż urządzenie". W obu przypadkach jednak Google może wymagać od nas ponownego zalogowania się do konta.

Czy można znaleźć telefon, który jest wyłączony lub rozładowany?

W sieci nie raz pojawiały się dyskusje o poszukiwaniu rozładowanego telefonu. Pojawiały się argumenty o działaniu baterii oraz o zdalnym uruchomieniu wyłączonego telefonu. Niestety w przypadku Androida nie jest to prawdą. Usługa Google "Znajdź telefon" pozwala nam wykryć ostatnią lokalizację przed wyłączeniem telefonu.

Jeśli telefon jest wyłączony lub rozładowany, najbezpieczniej będzie wymienić kartę SIM. Operatorzy zalecają również zgłosić blokadę numeru IMEI. Dzięki temu złodziej nie będzie mógł połączyć się z żadnym nadajnikiem telefonicznym.

Znajdź telefon. Jak zlokalizować iPhone?

Wspomniane wcześniej funkcje i usługi dotyczą telefonów z systemem Android. W przypadku iOS sprawa ma się nieco inaczej. Dobrze jest uruchomić usługę Znajdź mój iPhone. Jest ona dostępna w Ustawieniach - profilu Apple ID - Znajdź. Dzięki niej w sytuacji kryzysowej możemy poszukać naszego urządzenia z poziomu iCloud, o ile nie zostało ono wyłączone. Jak jednak ma się sytuacja przy wyłączonej komórce? Tutaj iOS wygrywa względem Androidów.

Funkcja "Znajdź mój iPhone" pozwala lokalizować telefon, nawet gdy ten jest poza siecią. W jaki sposób? Na trybie niskiego zużycia energii urządzenie uruchamia się na chwilę i ponownie wyłącza, zostawiając sygnał. Należy natomiast pamiętać, że opcja taka działa na telefonach posiadających system iOS 15 lub wyższy.

***

Czytaj także:

35 aplikacji na Androida, które koniecznie musisz usunąć ze smartfona

Nie będzie wątpliwości, skąd pochodzi filmik - nowa funkcja na YouTube

Co potrafi nowy humanoidalny robot od Xiaomi? Czy chiński wynalazek zadziwia?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy