Kto wygra mecz Polska-Holandia na Euro 2024? Sztuczna inteligencja odpowiada

Wielkie święto piłki nożnej właśnie się rozpoczęło. Coraz większymi krokami zbliża się także mecz Polska-Holandia, który odbędzie się już 16 czerwca o godzinie 15:00. Cały kraj zastanawia się, jaki wynik może paść podczas tego spotkania. Zapytaliśmy o to ChatGPT, jakie szanse na wygranie ma Polska i kto może strzelić gole?

Polska swoje zmagania na Euro 2024 rozpocznie meczem z Holandią 16 czerwca o godzinie 15:00. W grupie nasza drużyna rywalizuje także z Austrią oraz Francją. Każdy mecz będzie niezwykle ważny, jednakże wynik pierwszego starcia określi nam i reprezentacji "drogę", jaką podążymy, a także dalsze szanse na wyjście z grupy.

AI ujawnia wynik meczu Polska-Holandia na Euro 2024

ChatGPT stwierdził, że analizując szanse naszego kraju w starciu z Holandią, należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności obecną formę naszej reprezentacji, dalej wcześniejsze występy naszej kadry na mistrzostwach, a także bezpośrednie starcia z ekipą "Oranje".

Reklama

Jeżeli chodzi o formę naszej reprezentacji, ChatGPT wskazuje, że jest nierówna. Wcześniejsze spotkania, zwłaszcza podczas ostatnich eliminacji, uwidoczniły, że możemy mieć problemy z niżej notowanymi ekipami. AI zauważa także, że bardzo ciężko jest nam wyjść z grupy podczas każdych mistrzostw w piłce nożnej. Podaje także rozkład wyników z Holandią, na 19 spotkań Polska wygrała zaledwie trzy, przegrała dziewięć, a siedem zakończyło się remisem.

ChatGPT wskazał:

  • Obecna forma: Polska ma zdolnych zawodników, ale brak jej stabilności formy, co przekłada się na wyniki.
  • Wcześniejsze występy na mistrzostwach: historie największych sukcesów są odległe, zaś ostatnie turnieje były mało udane. Chociaż należy tutaj wspomnieć o Euro 2016, kiedy Polska dotarła do ćwierćfinału.
  • Bezpośrednie mecze z Holandią: "Oranje" ma zdecydowanie lepsze wyniki w bezpośrednich starciach

AI wskazała, że Polska ma trudności z wygrywaniem z drużynami światowej klasy. ChatGPT bazując na powyższych stwierdzeniach oraz braku istotnych dla reprezentacji zawodników, szacuje, że Polska ma 15 proc. szans na zwycięstwo w meczu z Holandią na Euro 2024. Jednocześnie szanse na remis wynoszą 20 proc., a na porażkę 65 proc.

Pod ewentualną nieobecność Roberta Lewandowskiego (leczy kontuzję), największe szanse na strzelenie gola dla polskiej reprezentacji podczas pierwszego spotkania ma Krzysztof Piątek (20 proc.), potem jest Piotr Zieliński (12-15 proc.) oraz Karol Świderski (12 proc.). Jednakże, gdyby Robert Lewandowski zagrał, miałby 25 proc. szans na strzelenie bramki.

ChatGPT uważa, że jest 25 proc. szans, aby Holandia wygrała z Polską wynikiem 2:0. Z kolei wynik 2:1 dla Holandii ma 20 proc. szans na spełnienie. AI określa szanse na wygraną Polski 1:0 lub 2:0 po 5 proc. Każdy inny wynik został oszacowany również na 5 proc.

Jakie szanse ma Polska na wyjście z grupy oraz wygranie Euro 2024?

ChatGPT ujawnia, jakie mamy szanse na zajęcie poszczególnych miejsc w naszej grupie podczas Euro 2024:

  • Pierwsze miejsce: 25 proc.
  • Drugie miejsce: 35 proc.
  • Trzecie miejsce: 25 proc.
  • Czwarte miejsce: 15 proc.

Jak widać, szanse są stosunkowo równo rozłożone, dlatego też wydaje się, że głównym czynnikiem mogącym mieć wpływ na dobry wynik Polski na Euro 2024 może być wola walki zawodników oraz ich forma.

Według ChatGPT triumf w całych mistrzostwach Europy w piłce nożnej zarezerwowany jest dla Francji (25 proc. szans na zwycięstwo), na drugim miejscu są Niemcy (20 proc.), dalej plasuje się Hiszpania (18 proc.) i Anglia (17 proc.).

Polska otrzymała 1-3 proc. szans na zwycięstwo podczas Euro 2024. ChatGPT sugeruje, że królem strzelców zostanie Kilian Mbappé, na drugim miejscu znajdzie się Harry Kane, zaś na trzecim Cristiano Ronaldo.

AI podaje, że aktualna forma, a także morale zespołu będą kluczowe podczas każdego spotkania. Podobnie będzie ze strategią i formą naszej kadry. Jednakże czat podkreśla nieprzewidywalność meczów, w tym kontuzji, czerwonych kartek, czy spalonych. Niemniej trzeba wskazać, że na boisku przede wszystkim liczy się determinacja, hart ducha i wola piłkarzy, nie zaś algorytmy. Liczymy na zwycięstwo Polski i dopingujemy naszą reprezentację!

***

Co myślisz o pracy redakcji Geekweeka? Oceń nas! Twoje zdanie ma dla nas znaczenie. 

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska | Euro 2024 | piłka nożna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy