​Hoffen 800W SuperSilent - test

​Hoffen 800W SuperSilent /INTERIA.PL
Reklama

Sprawdzamy niedrogi, klasyczny odkurzacz Hoffen 800W SuperSilent, jaki trafił do sieci sklepów Biedronka. Jak w krótkich testach wypadł produkt polskiej firmy mPTech?

Hoffen 800W SuperSilent nie jest "tańszą wersją" produktów innych marek, ale odkurzaczem, który ceną (249 zł) wpisuje się w segment podobnych urządzeń. Przykładowo, za sprzęt polskiej firmy Amica  z identycznej półki produktowej trzeba zapłacić podobną kwotę.

Co w zestawie i wykonanie odkurzacza

W pudełku znajdziemy sam odkurzacz (o nim szerzej za chwilę), rurę teleskopową i elastyczny wąż ssący, oraz końcówki szczelinowe i szczotkę do tapicerki, a także główną sprzątającą szczotę, czyli ActiveBrush. Do zestawu dołączono dwa worki o pojemności trzech litrów. Trzeci worek jest od razu zamontowany w odkurzaczu.

Reklama

Hoffen 800W nie zaskakuje wykonaniem - to klasyczny odkurzacz w pełnym tego terminie znaczeniu. Dwa przyciski umieszczone na górnej części - jeden odpowiedzialny za zwijanie/rozwijanie kabla (długość - 6 metrów, wraz z teleskopową rurą wychodzi 8 metrów). Pokrętło odpowiada za regulację mocy ssania. Ta osiąga - jak sama nazwa wskazuje - 800W. Pod górną pokrywą urządzenia znajdziemy schowek, w nim dwie końcówki oraz wskaźnik obciążenia samego odkurzacza - zmieni on kolor na czerwony w przypadku zapchanego worka lub zatkania.

Obudowa odkurzacza została wykonana z błyszczącego materiału - szkoda, że nie zdecydowano się na matowy. Po kilku dniach na obudowie z pewnością pojawią się odciski palców. Sam odkurzacz sprawa wrażenie solidnie wykonanego - jak za tą cenę. W środku znajdziemy filtr HEPA 12, mający filtrować do 99,5 proc. zanieczyszczeń (mechanicznych jak i organicznych), takich jak grzyby i roztocza - twierdzi producent.

Sprzątamy

Po uruchomieniu pierwszą rzeczą, jaką można usłyszeć, a raczej nie można aż tak bardzo usłyszeć, jest głośność pracy urządzenia - 68 dB. Naprawdę dobry wynik, nawet jak na droższe odkurzacze.  Sprzęt ma standardową - jak na odkurzacze średniej wielkości - wagę, a także gumowe kółka, które gwarantują mniej zarysowań na podłodze i mniej hałasu w trakcie przemieszczania.

Komfort użytkowania Hoffen 800W można opisać jako dobry, podobny do każdego innego udanego odkurzacza. ActiveBrush sprawdza się nieźle "w bojach", chociaż widać i "czuć" że wykonano ją z komponentów gorszej jakości niż w odkurzaczach z wyższej półki. Ale nie jest to niespodzianka.

Firma mPTech daje dwa lata gwarancji na opisywany odkurzacz. To istotne, bo o ile przez czas testowania odkurzacz wywiązywał się poprawnie ze swojej podstawowej (i jedynej) funkcji, tak ostatecznym testem dla niego będzie użytkowanie przez przynajmniej rok. Nie mamy odpowiedzi na pytanie, jak sprawdzi się po tym okresie. Po kilku dniach wszystko zapowiada się poprawnie.

Podsumowanie

Cena: 249 zł 

Produkt jest dostępny w ofercie wszystkich sklepów sieci Biedronka od 14 do 28 listopada br. lub do wyczerpania zapasów.

 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy