Reklama

Logitech G402 Hyperion Fury – superszybki gryzoń dla graczy

Logitech G402 Hyperion Fury - reklamowana jako najszybsza myszka na świecie to kolejna propozycja znanej marki skierowana dla graczy. Jeśli jesteście ciekawi jak nowy gryzoń wypada w codziennym użytkowaniu, zapraszamy do poniższego tekstu.

Wygląd i ergonomia

Mysz nawiązuje wyglądem do nowego stylu marki, który mieliśmy okazje oglądać już w jej większym i droższym bracie G502 Proteus Core. Podobnie jak w tamtym przypadku tak i tu mamy do czynienia z bardzo wysoką jakością użytych materiałów. Urządzenie pokryte jest matowym plastikiem z błyszczącym wykończeniem co prezentuje się nad wyraz efektownie. Również w dotyku użyte tworzywo to najwyższa półka dzięki czemu nie mamy wrażenia kiczu i kruchości.

Kształtem nowy G402 przypomina poprzednie uniwersalne modele Logitecha i zarówno rozmiary jak i desing myszy są w najlepszym porządku. Urządzenie pewnie leży zarówno w dużej jak i mniejszej dłoni i nie ma tendencji do wyślizgiwania się przy dynamicznych ruchach (w dużej mierze zawdzięczamy to gumowym wstawkom po bokach). Problemem może okazać się typowe dla Logitecha rozłożenie przycisków pod prawą rękę co niestety kolejny raz skazuje mańkutów na szukanie zamienników.

Reklama

Kontroler posiada w sumie 8 dobrze rozmieszczonych i w pełni konfigurowalnych przycisków co w przypadku urządzenia skierowanego bardziej pod kątem fanów strzelanek jest ilością wystarczającą. W oczy wpada również podświetlane na niebiesko logo "G", w którym możemy sami wybrać moc świecenia oraz efekt pulsowania. Z podświetlanych elementów należy wymienić jeszcze skalę wyboru czułość, którą dobrze znamy z poprzednich modeli.

Technologia i działanie

Logitech G402 Hyperion Fury jest reklamowana jako najszybsza mysz na świecie. Hasło to zawdzięcza zastosowaniu innowacyjnej technologii Fusion Engine, która umożliwia śledzenie ruchów z szybkością przekraczającą 500 ips. Ponadto gryzoń działa w rozdzielczościach od 240 do 4000 dpi co pozwala na precyzyjną zabawę w niemal każdą grę. Prawdziwego kopa nasz gryzoń pokazuje jednak dopiero w shooterach (np. "Counter-Strike") gdzie jego szybkość i precyzja skutecznie pływają na przewagę nad pozostałymi graczami. Miłym uzupełnieniem jest możliwość tworzenia makr i  przechowywania ich w pamięci urządzenia.

Oprogramowanie

Wraz z myszką, Logitech udostępnia najnowszą wersję oprogramowania Gaming Software. Dzięki niemu mamy dostęp do pełnej konfiguracji kontrolera, począwszy od przypisania funkcji poszczególnym przyciskom, przez ustawienia odpowiedniej skali dpi, po wspomniane już zmiany częstotliwości podświetlenia. Producent dorzucił również ciekawą opcję pozwalającą przetestować działanie samego systemu Fusion Engine i przekonaniu się o jego "magicznych" właściwościach.

Werdykt

Nie ma co ukrywać - Logitech po raz kolejny wydał udany produkt, który powinien zadowolić fanów gier komputerowych. G402 Hyperion Fury to świetnie wykonana mysz o bardzo dobrej specyfikacji w rozsądnej jak na swoje możliwości cenie.  Jeśli potrzebujemy sprawnie działającego uniwersalnego gryzonia do gier, Logitech G402 powinien okazać się strzałem w dziesiątkę

Krzysztof Mocek

Dane techniczne

Czujnik hybrydowy z mechanizmem Fusion

8 programowalnych przycisków

Przełączanie rozdzielczości podczas gry

32-bitowy procesor ARM

Częstotliwość raportowania co 1 ms

Rozdzielczość: 240 dpi — 4000 dpi

Maks. przyspieszenie: >16 G

Maks. szybkość: >500 ips

Waga: 144 g

Długość: 136 mm

Szerokość: 72 mm

Wysokość: 41 mm

Kabel: 213 cm

Cena : 259 zł

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy