RAZR2 V8 - ostra sprawa

Ojcowie telefonów komórkowych chcą pokazać, że nie stracili swojego "pazura". Czy "Brzytwa" RAZR2 V8 jest godna swoich poprzedników?

RAZR, czyli "Brzytwa" to legendarna marka. Komórka, która zapewniła Motorli bardzo mocną pozycję na rynku. Teraz, kiedy Amerykanie walczą z Samsungiem i przygotowują się do podziału firmy, RAZR raz jeszcze rusza na ratunek Motoroli.

Brzytwa powraca

Motorola RAZR V8 to z całą pewnością ostra zabawka dla ostrych kobiet. Choć ten design można określić jako typowy dla producenta, niby niczym nie zaskakuje, ale ma w sobie to "coś", co podoba się kobietom. Mianowicie? zdumiewa supercienką obudową niespełna 12 mm i bardzo gustownym zestawieniem kolorystycznym. W wersji luksusowej dostępna jest obudowa zdobiona 18 karatowym złotem!

Reklama

Całość świetnie dopasowuje się do eleganckiej torebki chociaż ciężko jest go w niej odnaleźć. Dla mnie jest to bardzo ładny telefon niestety do momentu rozłożenia, wówczas staje się za duży i nieporęczny, a co ważne - odczuwa się jego wagę.

Dwa olbrzymie wyświetlacze robią wrażenie, szczególnie jakość obrazu zewnętrznego wyświetlacza wyróżnia ten model. Jeśli chodzi o jego walory techniczne - czyli to co w "zamierzchłych czasach" miało większe znaczenie niż wygląd - telefon posiada wszystko, co dla współczesnego, zapracowanego człowieka (niezależnie od płci) jest najważniejsze. Najbardziej przypadła mi do gustu możliwość odpowiadania szablonem na SMS-y, bez rozkładania telefonu, dzięki czemu nie popełnimy faux pax przy mechanicznym "odstukiwaniu" wiadomości.

Nie przemawiają do mnie natomiast czułe na dotyk pola. Niestety, ostatnimi czasy obecne praktycznie w każdym telefonie - i nie mam tu na myśli wyłącznie Motoroli - są one jakby zbyt czułe i wymagają od korzystającego z aparatu pewnej wprawy. Użytecznym narzędziem okazuje się natomiast MotoSync, czyli zsynchronizowana poczta elektroniczna, kalendarz i książka adresowa, która daje nam możliwość inteligentnego przechowywania danych.

Dzwoniący RAZR się chwyta

Wewnętrzna pamięć 2GB powinna pomieścić sporo zdjęć wykonanych naszym 2-megapikslowym aparatem i naszej ulubionej muzyki. Jeśli już jesteśmy przy tym temacie, omawiany RAZR to doskonała jakość odtwarzania muzyki, a wbudowany profil Bluetooth obsługujący bezprzewodową komunikację zagwarantuje, że nie spętamy się kablem od słuchawek.

Wraz z telefonem mieliśmy szansę sprawdzić zestaw głośnomówiący. Zasadniczo jedynym minusem omawianego modelu zestawu słuchawkowego jest jego ciężar - cały dzień noszenia pozostawia po sobie ślady.

W Motoroli V8 odnalazłam świetne rozwiązanie dla melomanów podróżujących samolotem - opcję trybu dozwolonego w samolocie dzięki, któremu telefon będzie towarzyszyć nam również w podróży. To czym szczyci się Motorola to system CrystalTalk poprawiający jakość rozmów bez względu na otoczenie w jakim się znajdujemy i poziom hałasu. Ten zdecydowanie przydatny, miejski wynalazek eliminuje szumy i "krystalizuje" głos.

Szybko okaże się, że także i bateria w nowej "brzytwie" sprawuje się całkiem nieźle. Telefon trzeba ładować co około 2 dni. Jak na standardy współczesnych, multimedialnych komórek - jest to dobry wynik.

Podsumowując, równie dobrze można podsumować sam telefon. Co prawda po ocenieniu "okładki" (świetnego wyglądu), pojawią się drobne problemy, ale można je przeżyć. Czego w końcu nie robi się dla dobrego wyglądu?PLUSY

- Staranne i eleganckie wykończenie

- Opcje dostępne z zewnętrznego wyświetlacza

- Szablon SMS-owy

MINUSY

- Waga telefonu,

- Mało intuicyjne menu,Specyfikacja techniczna

" sieć: GPRS/EDGE,

" wymiary: 53 x 103 x 12 mm,

" bateria: do około 250 - 450 minut rozmowy, do około 200 - 300 godzin w spoczynku,

" ekran: 240 x 320, 2,2", 262 tysięcy kolorów,

" ekran zewnętrzny: 240 x 320, 2,0", 262 tysięcy kolorów,

" aparat cyfrowy 2 megapiksele,

" do 2 godzin nagrywania wideo,

" 2GB pamięci wewnętrznej,

" Opera Mobile Browser 8.5,

" High Speed USB 2.0

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy