Taki hub potrafi wiele i zastępuje kabelki. Poznaj Linq by Elements 4w1

Nowoczesne laptopy, nieważne czy to MacBook, czy sprzęt innych producentów posiadają złącza USB-C. Mając ogrom urządzeń peryferyjnych, takich jak myszki, adaptery, czy po prostu pendrive'y i dyski zewnętrzne, ciężko pomieścić się w ograniczonej liczbie gniazd w naszym notebooku. Z pomocą przychodzą huby, a tych jest cała masa. Ja na tapet wziąłem tym razem nowość od duńskiej firmy Linq by Elements.

Firma to europejski podmiot, który specjalizuje się w hubach, dzięki czemu stara się wypuszczać urządzenia wysokiej jakości. W moje ręce trafił jeden z nich, a jest to Linq by Elements hub 4w1 VGA/HDMI, kompaktowy i poręczny hub USB-C, który oferuje szeroki zakres możliwości. Dzięki niemu można podłączyć do laptopa lub tabletu zewnętrzny monitor lub projektor w rozdzielczości 4K, a także inne urządzenia peryferyjne, takie jak klawiatura, mysz czy pendrive.

Obudowa i wykonanie

Hub Linq jest wykonany z wysokiej jakości aluminium, które zapewnia mu solidność i trwałość. Obudowa jest matowa, dzięki czemu nie zbiera odcisków palców. Hub jest niewielkich rozmiarów i waży zaledwie 110 gramów, dzięki czemu można go bez problemu przenosić w torebce lub plecaku.

Reklama

Funkcje

Hub oferuje cztery porty:

  • Port HDMI umożliwia podłączenie zewnętrznego monitora lub projektora w rozdzielczości 4K przy odświeżaniu obrazu 60 Hz.
  • Port VGA umożliwia podłączenie zewnętrznego monitora lub projektora w rozdzielczości Full HD przy odświeżaniu obrazu 60 Hz.
  • Port USB-A 3.2 Gen1 umożliwia podłączenie urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatura, mysz czy pendrive. Port oferuje prędkość transferu danych do 5 Gbps.
  • Port USB-C Power Delivery, który umożliwia ładowanie urządzenia mobilnego o mocy do 100 W.

Użytkowanie

Hub jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy podłączyć go do portu USB-C w laptopie lub tablecie, a następnie podłączyć do niego zewnętrzne urządzenia. Posiada on kilkucentymetrowy przewód, co jest jego dużym atutem. Dzięki temu możemy bez problemu ułożyć hub obok laptopa i mieć pod ręką. 

Wrażenia użytkownika

Używam huba od kilku tygodni i jestem z niego bardzo zadowolony. Działa bezproblemowo i zapewnia stabilny transfer danych. Obraz na zewnętrznym monitorze jest oczywiście w rewelacyjnej rozdzielczości 4K, a w przypadku połączenia VGA, oba monitory działają płynnie, a sam hub - co jest wyjątkiem! - nie nagrzewa się przy pełnym obciążeniu. Jedyną wadą huba jest to, że nie posiada dodatkowego (poza jednym, który zastępuje nam wykorzystane przez niego gniazdo w laptopie) portu USB-C, który umożliwiałby podłączenie kolejnego urządzenia. Pamiętajmy jednak, że każde kolejne gniazdo zwiększyłoby zapewne cenę sprzętu (jego cena to aktualnie około 180 złotych), a na pewno jego wielkość. Wtedy trudno byłoby mówić, że jest to hub kompaktowy.

Ocena ogólna

Linq by Elements hub 4w1 VGA/HDMI to bardzo dobry wybór dla osób, które szukają kompaktowego i funkcjonalnego huba USB-C. Hub oferuje szeroki zakres możliwości i zapewnia stabilną pracę. Mając w pamięci najróżniejsze testy hubów kilku producentów, ten stawiam zdecydowanie na podium i rekomenduję taki zakup.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy