Reklama

Telewizor Toshiba 42SL738 - z LED-ami, bez sieci

Nowoczesne telewizory są wyposażone nie tylko w technologie pozwalające wyświetlać jak najlepszy obraz, ale także w zestaw funkcji internetowych. Toshiba zaprezentowała coś innego - serię SL738 o przekątnych 19-42", zapewniającą dobry obraz, ale w ogóle pozbawioną sieci.

Seria SL738 to telewizory HD Ready. Model 42-calowy jest wyjątkiem, bo ma dobrą matrycę Full HD i pewnie ogólnie lepsze parametry niż cała seria. Ma też tryb 100 Hz, czyli Active Vision M100HD, oferujący poprawę płynności ruchu, ale bez nadmiernego "efektu serialu brazylijskiego". Plusem są dobre algorytmy przetwarzania obrazu, dzięki czemu w teście HQV Benchmark model ten zyskał najwyższą notę.

Matryca jest podświetlana krawędziowo, za pomocą diod LED, co pozwala m.in. na dynamiczne dopasowywanie jasności zależnie od sygnału źródłowego. Minus to słaba równomierność podświetlenia.

Reklama

Inne funkcje

Toshiba SL738 ma niewiele dodatków. Właściwie jedynie port USB do bezpośredniego wyświetlania zdjęć oraz odtwarzania muzyki. Cyfrowy tuner DVB-T/C z dekodowaniem H.264 pozwoliłby na odtwarzanie wielu formatów filmów, ale producent nie pokusił się o takie rozwiązanie. Brakuje też jakichkolwiek funkcji internetowych, a nawet gniazdka sieciowego. Nie jest to więc model dla osób wymagających dobrego wyposażenia.

Materiał pochodzi z najnowszego numeru "PC Format" 3/2011

Dane techniczne Toshiba 42SL738: przekątna ekranu 42"; rozdzielczość 1920x1080; czas odpowiedzi 5 ms; złącza 4xHDMI, 1xUSB, 2xSCART, kompozytowe, komponentowe; optyczne wyjście S/PDIF; głośniki 2x10 W; tuner analogowy i DVB-T; wymiary i waga z podstawą 1005x668x250 mm, 19,6 kg.

PLUSY

+ Bardzo dobra ogólna jakość obrazu,

+ Grubość ekranu tylko 37 mm,

+ Odtwarzanie zdjęć z USB.

MINUSY

- Nierównomierne podświetlenie,

- Brak sieci i funkcji internetowych,

- Brak bezpośredniej regulacji formatu obrazu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy