Test Braun Silk-expert 5 IPL - laserowa depilacja w domowym zaciszu

Braun Silk-expert 5 IPL /materiały prasowe
Reklama

Jeszcze kilka lat temu laserowa depilacja była dostępna tylko w salonach kosmetycznych. Dzisiaj, każdy może poddać się jej w domowym zaciszu, dzięki urządzeniom takim jak Braun Silk-expert 5 IPL. Czy jest on warty ponad 1000 zł? Odpowiedź znajdziecie w naszym teście.

Jasna karnacja i ciemne włoski nie są duetem idealnym. Niestety, przyroda często nie chodzi na kompromisy i wiele pięknych kobiet obdarza właśnie takimi cechami. Usuwanie włosków w standardowy sposób - za pomocą wosku lub klasycznego depilatora, może podrażniać skórę. Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, przy pomocy tzw. depilatora IPL. Mieliśmy okazję przetestować Braun Silk-expert, który dostosowuje się do koloru skóry. Mimo iż samo urządzenie do najtańszych nie należy, to jego zakup jest w stanie wygenerować duże oszczędności dla domowego budżetu. Jakiego rzędu są to kwoty? Tego dowiecie się w dalszej części testu.

Reklama

Na czym polega IPL?

Depilator wyposażony w technologię IPL (Intense Pulse Light) to najnowsze urządzenie stosowane w medycynie estetycznej i kosmetologii, pozwalające pozbyć się wszystkich mankamentów dermatologicznych. Popękane naczynka, rumień, przebarwienia słoneczne, zmarszczki, brak gładkości skóry czy nadmierne owłosienie - to wszystko problemy, z którymi poradzi sobie regularnie stosowany depilator IPL. Jeszcze kilka lat temu tego typu urządzenia były dostępne tylko w gabinetach kosmetycznych, dzisiaj można je stosować w domowym zaciszu.

Depilator IPL jest często określany jako "laser IPL", choć nie jest to stwierdzenie precyzyjne. Nie jest to bowiem laser per se. Światło lasera jest spolaryzowaną, uporządkowaną w jednym kierunku wiązką światła o danej długości. IPL produkuje natomiast szeroki zakres nieuporządkowanych fal świetlnych, które różnią się długością i mogą w inny sposób oddziaływać na skórę. Wszystko dzięki obecności różnych chromoforów w tkankach. IPL wykorzystuje proces fototermolizy selektywnej i uszkadza tkanki zawierające konkretne chromofory. Dzięki temu za pomocą depilatora IPL można w różnorodny sposób oddziaływać na skórę.

Z zabiegów IPL można korzystać już od 25. roku życia, zarówno w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych, ośrodkach spa, jak i w domowym zaciszu. Producenci sprzętu AGD od jakiegoś czasu mają w swojej ofercie zaawansowane depilatory IPL. Jednym z nich jest Braun Silk-expert 5 IPL, który miałem okazję przetestować.

Co ma Braun Silk-expert 3 IPL?

Braun Silk-expert 5 IPL to urządzenie bardzo dobrze wykonane. Spasowanie poszczególnych elementów jest wzorowe, żaden z nich nie odstaje od reszty. Pod względem ciężaru sprzęt jest zbliżony do suszarki do włosów, ale pracuje niemal bezszelestnie. Wyposażono go w kilka różnych technologii, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Jedną z nich jest technologia SensoAdaptTM, która na bieżąco odczytuje odcień skóry i dopasowuje intensywność emitowanego światła. Sensor kolorytu skóry aż 80 razy na sekundę odczytuje odcień skóry i dopasowuje do niego intensywność światła. Podczas każdego impulsu aplikowana jest optymalna ilość światła, co zapewnia skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. To nie wszystko. By zobaczyć technologię SensoAdaptTM w akcji, warto ściągnąć aplikację mobilną Braun Silk-expert IPL, która pozwala na pełniejszą kontrolę wykonywanych zabiegów i zaplanowanie poszczególnych sesji.

Statystyki pokazują, że wystarczą 3 miesiące stosowania depilatora IPL, by zauważyć wyraźne ograniczenie owłosienia, nawet po 12 miesiącach od zabiegu. Sprzęt jest wyposażony w tzn. tryb płynny, który umożliwia szybkie i skuteczne przeprowadzenie zabiegu. Producent zaleca go do większych obszarów skóry, np. rąk lub nóg. Na początku zabiegi zajmują więcej czasu, bo trzeba przeprowadzać je staranniej. Trzeba przeznaczyć sobie na to ok. 15-25 minut. Po osiągnięciu odpowiedniej wprawy, do pełnej depilacji nóg wystarczy zaledwie 8 minut! Jak przygotować skórę do zabiegu IPL? Nie trzeba przeprowadzać żadnych skomplikowanych czynności. Wystarczy ogolić włoski dzień wcześniej, a w dniu korzystania z IPL, oczyścić i osuszyć skórę.

Depilator Braun Silk-expert 5 IPL emituje ciepłe światło, które minimalizuje niemal do zera uczucie dyskomfortu. Gdyby tryb standardowy był dla kogoś za mocny, można przełączyć się na tryb delikatny i bardzo delikatny. W trybie normalnym depilator pracuje z największą mocą i dostosowuje się do odcieni skóry w każdym momencie. Działając w trybie delikatnym, depilator dostosowuje się do różnych odcieni skóry równie szybko i skutecznie, jak w przypadku pracy w trybie normalnym, ale pracuje z mniejszą mocą. W trybie bardzo delikatnym depilator Braun Silk-expert pracuje z najmniejszą mocą. To najlepsza opcja dla początkujących albo przy depilacji miejsc wrażliwych lub w fazie poprawek.

Warto zaznaczyć, że depilator Braun Silk-expert 5 IPL, jak zresztą wszystkie urządzenia typu IPL marki Braun, był testowany klinicznie. Jego stosowanie w domu jest całkowicie bezpieczne.

Czy to się opłaca?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Braun
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama