Reklama

Test HP Neverstop Laser 1000w

HP Neverstop Laser 1000w /materiały prasowe

Reklama

Testujemy laserową, monochromatyczną drukarkę HP Neverstop Laser 1000w. Tego typu urządzenia w obecnej sytuacji stały się bardziej niż potrzebne w wielu domach. Jak sprawdził się ten konkretny model?

Niebawem minie rok od przejścia wielu osób na trybu pracy w domu i zamknięcia szkół. Nagle komputery i drukarki stały się bardziej potrzebne niż kiedykolwiek, a zarazem dostęp do punktów, gdzie mogliśmy coś wydrukować, ograniczony. Efekt? Wzrosła sprzedaż drukarek i zainteresowanie takimi urządzeniami. Przez ostatni miesiąc testowaliśmy drukarkę HP Neverstop 1000w, używając jej tak samo intensywnie, jak każdy inyi, kto musi pracować w domu, jednocześnie pomagając dzieciom w zdalnym nauczaniu.

Wykonanie i szybka wymiana tonera

Neverstop Laser 1000w pozornie nie wyróżnia się niczym na tle innych, nowoczesnych drukarek. Urządzenie prezentuje się dobrze, waży około 7 kg, a przy wymiarach: 380 mm na 445 mm na 465 mm, umieszczenie go na biurku, pod stolikiem lub na szafce nie będzie większym wyzwaniem. Chociaż na pierwszy rzut oka drukarka HP prezentuje się standardowo, amerykańska firma zastosowała bardzo wygodne dla użytkownika rozwiązanie. Jakie?

Reklama

Testowany sprzęt nie korzysta z wkładów, nie wymaga od nas wyciągania bębna światłoczułego. Przy pierwszym uruchomieniu w ogóle nie musimy otwierać urządzenia. Zresztą, w sumie nie będzie to konieczne i potem. Toner uzupełniamy dzięki specjalnemu systemowi w formie cylindra, który umieszczamy w otworze zlokalizowanym w prawym dolnym rogu drukarki. Wystarczy kilkanaście sekund postępowania zgodnie z instrukcją i temat z głowy. Producent twierdzi, że jeden kartridż zapewnia do 5000 stron druku.

Sama konfiguracja drukarki pozostaje bezproblemowa, do połączenia z komputerem możemy wykorzystać kabel USB lub Wi-Fi. Sprzęt korzysta z technologii AirPrint. Za pomocą aplikacji mobilnej HP Smart możemy konfigurować sprzęt i drukować dokumenty. Podsumowując, pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudła i po wykonaniu debiutanckich wydruków, jest pozytywne.

Jakość wydruków

Podczas testów nie mieliśmy ani jednego problemu z Neverstop Laser 1000w. Prędkość druku w tym modelu wynosi około 20 stron na minutę - w sam raz do domowego użytku. Kultura pracy (poziom głośności w trakcie drukowania) pozostaje w normie. Kasetowy podajnik umieszczony na dole drukarki, zakryty specjalnym elementem, pomieści do 150 arkuszy, a odbiornik - 100 arkuszy. Drukarka jest w stanie obsłużyć papier zwykły, gruby, a także etykiety i koperty. Wspierane formaty? A6, A5 i A4.

Jakość oferowanego druku? Trudno mieć jakiekolwiek zarzuty. Od dokumentów tekstowych, przez strony łączące tekst i grafikę (np. zadania domowe), na obrazkach (np. kolorowania) kończąc - wydruki pozostawały udane. Należy pamiętać, że ten model nie wspiera druku dwustronnego i mamy do czynienia wyłącznie z wydrukami czarno-białymi.

Podsumowanie

Cena Neverstop Laser 1000w: 659 zł

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drukara do domu | drukarka HP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama