​Test Jabra Evolve2 40

Jabra Evolve2 40 to tanie i zgrabne słuchawki - idealne do pracy w domu. Jak sprawuje się ten zestaw na co dzień? Dowiecie się z naszego testu.

Evolve2 40 to tańsza i mniejsza wersja słuchawek Evolve2 85, które testowaliśmy jakiś czas temu. Zestaw ten został stworzony z myślą o mniej wymagających użytkownikach, którzy na słuchawki chcą jednak wydać mniejszą kwotę. Producent musiał pójść na kilka kompromisów, choć finalnie wyszło dobrze.

Jak wyglądają?

Evolve2 40 to przyzwoicie wykonane słuchawki nauszne. Muszle są wygodne, choć nie otaczają w całości małżowiny usznej. Są wyścielone miękką pianką zapamiętującą kształt, która dobrze przepuszcza powietrze i nie zużywa się zbyt szybko (perspektywa 2-miesięcznego testu).

Reklama

Pałąk jest sztywny i wygodny, choć wyściółka mogłaby być nieznacznie miększa. Cała konstrukcja momentami wydaje się być zbyt toporna, bo przy niektórych ruchach słuchawek, wydają one nieco "skrzypieć". Samo spasowanie materiałów mogłoby być na wyższym poziomie.

Słuchawki Jabra są wygodne, można je nosić nawet przez długie godziny. Są też dość lekkie - ważą niecałe 170 gramów, więc bez problemu zmieszczą się w każdej torbie czy plecaku. Dołączone etui jest wykonane z filcu i dobrze sprawuje swoją rolę - do czasu, bo zapewne z czasem zacznie się ono mechacić.

Jak grają?

Evolve2 40 mają trzy mikrofony: dwa znajdują się w ramieniu wysięgnika, a jeden w prawej poduszce nausznej. Wyposażone są również w diodę zajętości o 360-stopniowej widoczności na obu słuchawkach, aby zasygnalizować potrzebę koncentracji lub ważną rozmowę przez komunikator (np. wspieranego przed producenta Teamsa). 

Słuchawki wydają się być wręcz stworzone do długich rozmów. Mogę sobie wyobrazić, że to sprzęt idealny dla telemarketerów i innych osób spędzających całe godziny na połączeniach telefonicznych. Klarowność rozmów jest na najwyższym poziomie - zarówno, jeżeli chodzi o nasza słyszalność, jak i naszego rozmówcę.
Podobnie jest z jakością dźwięku. Mimo iż nie są to słuchawki stricte dla miłośników muzyki, to nic nie stoi na przeszkodzie, by od czasu do czasu udać się rejony ulubionych brzmień. Evolve2 40 nie oferują odtwarzania dźwięku klasy premium (jak choćby wspomniany już model Evolve2 85), ale przeciętnego użytkownika poziom ten zadowoli. 

Warto wspomnieć także, że słuchawki mają wbudowany system redukcji szumów otoczenia (ANC), który działa bez zarzutu. Zestaw słuchawkowy Evolve2 40 jest zgodny ze wszystkimi wiodącymi platformami Unified Communications (UC), dzięki czemu umożliwia bezproblemową współpracę.

Podsumowanie

Słuchawki Jabra Evolve2 40 można kupić już za 389 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jabra | słuchawki | słuchawki ANC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy