Test LEGO Technic Chevrolet Corvette ZR1

LEGO Technic Chevrolet Corvette ZR1 /materiały prasowe
Reklama

Sprawdziliśmy replikę kultowego modelu Chevroleta z klocków Lego. Nowy zestaw Lego Technic posiada działający układ kierowniczy, a także ruchome tłoki silnika.

Firma Lego już od jakiegoś czasu wydaje ciekawie przygotowane repliki samochodów, bazujące na oficjalnej licencji producenta. Wśród dostępnych zestawów tego rodzaju pojawił się już pieczołowicie i realistycznie oddany odpowiednik Bugatti Chirona składający się z 3599 elementów, a także dokładnie odwzorowany model wyścigowego Porsche 911 RSR startującego m.in. w wyścigach GT. Niedawno do kolekcji dołączył zestaw z serii Technic oznaczony numerem 42093, odwzorowujący sportowy model Chevroleta - Corvette ZR1.

LEGO Technic Chevrolet Corvette ZR1 to najmniejszy model z wymienionej trójki. Składający się z 579 elementów pojazd jest wiernym odwzorowaniem klasycznego sportowego pojazdu amerykańskiego koncernu. O oficjalnej licencji przypomina nam zresztą tył pudełka, który poza opisem samego produktu, dumnie prezentuje zdjęcie prawdziwego pojazdu wraz z krótkim opisem.  Opracowany wspólnie z zespołem Corvette, pojazd LEGO posiada aktywny układ kierowniczy, widoczny i szczegółowo działający silnik, a także niskoprofilowe gumowe opony oparte na czarnych, szprychowych felgach.

Reklama

Składamy

Po wyjęciu zawartości pudełka naszym oczom ukazuje się kilka odrębnych woreczków wypełnionych klockami. W składaniu pomaga nam dołączona instrukcja, wyraźnie i stopniowo wyjaśniająca sposób łączenia elementów w całość.

Model składa się w fazach zaczynając od elementów zawieszenia, silnika, wnętrza, na karoserii kończąc. Wszystkie klocki zostały pogrupowane dzięki czemu nie istnieje obawa przegapienia jakiejś istotnej części.

W zależności od naszych umiejętności manualnych, "klockową Vette" składa się w około 2-3 godzin. Zestaw ustępuję tym samym większym braciom z serii Technic, co mimo wszystko wciąż jest niezłym wynikiem zapewniającym sporo zabawy.

Gotowa Corvette ma wymiary 8 cm wysokości, 29 cm długości i 12 cm szerokości i prezentuje się bardziej niż zadowalająco. Model posiada realistyczną pomarańczowo-czarną kolorystykę co odpowiada bazowemu malowaniu prawdziwego odpowiednika. Do zestawu dołączony jest też pakiet naklejek, które zapewniają dodatkowe szczegóły. Świetne wrażenie robią wystylizowane przednie i tylne światła, a także sporych rozmiarów tylny spojler.

Miłym akcentem są ruchome części i realistycznie działające mechanizmy. Możemy dzięki nim samemu pokierować samochodem wykorzystując do tego wspomniany wcześniej układ kierowniczy. By skręcić kołami wystarczy przekręcić odpowiedni klocek umieszczony nad tylnym dyfuzorem. Podczas ruchu widzimy też ruszające się tłoki silnika, który odpowiada prawdziwej jednostce V8.

Co ciekawe sam zestaw pozwala na stworzenie jeszcze jednego pojazdu - wyścigowego Hot Roda wprost wyjętego z amerykańskich filmów. Podobnie jak w innych zestawach Lego Technic, by to zrobić należy odpowiednio przebudować Corvette. Niestety w pudełku nie znajdziemy odpowiedniej instrukcji. W tym celu musimy udać się na stronę internetową producenta.

Podsumowanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego | lego technic | Chevrolet | Corvette
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama