Test Lenovo Y510P - do grania i nie tylko

Na rynku nie brakuje laptopów do gier. Trudno jednak znaleźć naprawdę solidne urządzenia mobilne tego typu. Czy Lenovo Y510P zalicza się do grona tych najlepszych gamingowych komputerów?

Lenovo ma na rynku kilka niezłych notebooków gamingowych, ale Lenovo Y510P, dzięki rozsądnej specyfikacji oraz rozsądnej cenie (około 3800 zł), może stać się w najbliższych miesiącach niezłym hitem.  Jak ten laptop sprawuje się w praktyce?

Wygląd

Sprzęt wygląda dobrze i sprawia wrażenie solidnego i wytrzymałego.  Nawet jego waga, jak na notebooki gamingowie, nie jest duża (2,6 kg). Także klawiatura oraz touchpad nie budzą zastrzeżeń. Do tego dochodzą jeszcze niezłe głośniki marki JBL. Dokładną specyfikację Y510P można znaleźć na końcu tego materiału.  

Reklama

Trochę teorii

Laptop ma ekran Full HD bardzo dobre jakości - nie jest to wbrew pozorom takie oczywiste, bo na rynku znajdziemy notebooki gamingowe pozbawione ekranu FHD. Specyfikacja tego modelu jest wystarczająca (o jej osiągach - za chwilę), ale - co równie ważne - pamiętano o tym, że sprzęt kiedyś trzeba będzie rozbudować. Lenovo Y510P daje taką opcję.  Przejdźmy do konkretów.

Testujemy

Testując Lenovo Y510P obejrzeliśmy film w wersji Full HD (bez problemów - nie ma zaskoczenia), a także sprawdziliśmy takie gry jak: "The Walking Dead: Season 2 Episode 3", "Outlast Whistleblower", "Transistor" oraz "Wolfenstein: The New Order". Pierwsza trójka działała rewelacyjnie i bezbłędnie na najwyższych ustawieniach. Co z nowym "Wolfensteinem"? Testowany Y510P poradził sobie z nią bez problemu. Podobnie jak z mniej znanymi tytułami - m.in. "Fract OST". Ta ostatnia gra jest znana z tego, że potrafi skutecznie zmęczyć, na najwyższych ustawieniach, dobre komputery.

Jak to z komputerami gamingowymi bywa - bez zasilacza, a nadal grając, laptop nie pociągnie dłużej niż około 1h 40 minut na wyższych ustawieniach (także jasności ekranu). Ale to nie dziwi.

Podsumowanie testu

Czy składając sobie desktopa za 3600 zł uzyskamy lepsze osiągi w grach? Z pewnością. Ale nie w tym rzecz. Jak na segment mobilnych komputerów do grania, i na tę półkę cenową  - Y510P to naprawdę niezły wybór dla osób szukających gamingowego laptopa. Czy to dla siebie, czy w formie prezentu.

Lenovo Y510P - specyfikacja

Procesor: Intel Core i7-4700MQ (2,4/ 3,4GHz)
Pamięć Ram 8GB DDR3 (maksymalnie 16GB)
Grafika 2x NVIDIA® GeForce™ GT750M / (pamięć 4096)
Ekran 15,6”, matowy, rodz. Natywna 1920x 1080 px
System: Windows 8
Dysk twardy: SSHD 1T+8G
Głośniki SoundAlive™ głośniki JBL
Gniazda: RJ45 (LAN), HDMI, Mini jack 3,5 mm, USB 3.0, D-SUB (wyjście VGA), Mikrofon, USB 2.0
Łączność bezprzewodowa: Bluetooth, IEEE 802.11b/g/n,
Klawiatura AccuType, z podświetleniem na czerwono,
Szerokość37,6 cm
Głębokość25 cm
Wysokość3,2 cm
Waga2,6 kg
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Laptop gamingowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy