Test LG SJ850V i serwisu Netflix

. /materiały prasowe
Reklama

Testujemy telewizor LG SJ850V, jeden z kilku tegorocznych modeli, oficjalnie rekomendowanych przez serwis Netflix. Jak radzi sobie w filmami z serwisów takich jak Netflix? A jak po podłączeniu do niego konsoli?

Technologie zastosowane w opisywanym TV

Omawiany telewizor wyposażono w takie technologie jak Active HDR obsługującą format w bardzo dużych przekątnych i z możliwością wyświetlenia wysokich rozdzielczości.  

Dolby Vision, HDR 10 oraz Bilion Rich Colors udoskonalającą paletę kolorów (dokładnie omówienie tych technologii można znaleźć w tym w tym materiale), system audio opracowany przez Harman/Kardon. Natomiast technologia ULTRA Luminance, ma sprawiać, że szczegóły w jasnych obszarach obrazu są jeszcze wyraźniejsze.

Reklama

Ekran SJ850V korzysta z nanocząsteczek. Nazwa Nano Cell (nanocząsteczki) pochodzi od materiału zawierającego absorbujące światło nano cząsteczki o średnicy ok.1 nm, które zastosowano w filtrze barwnym najnowszych matryc LG. Panel z nano kropkami pozwala na ekstremalnie dokładne odwzorowanie kolorów przy jednoczesnej poprawie widoczności pod różnymi kątami widzenia. Dla przykładu, osoby siedzące pod kątem 60 stopni nie dostrzegą różnic w odwzorowaniu kolorów na matrycy Nano Cell w porównaniu z tymi, którzy siedzą naprzeciwko telewizora.

WebOS 3.5

Kilka słów o platformie smart TV w tych modelach. WebOS 3.5 działa bardzo płynnie, nie zanotowaliśmy jakichkolwiek problemów. Sam interfejs jest przejrzysty i łatwo się w nim odnaleźć. Opcje ustawień obrazu, dźwięku i tym podobne ie przeszły większej modyfikacji w porównaniu do poprzedniej generacji telewizorów.  Funkcja Magic Link wyświetla szczegóły kanałów YouTube, programów TV oraz informacje o fabule; Magic Zoom pozwala powiększyć i nagrać dowolny fragment ekranu, a odtwarzacz muzyczny śledzić zsynchronizowane z dźwiękiem teksty utworów w trybie pełnoekranowym. WebOS 3.5 posiada także nową funkcję LG Sound Sync, dzięki której można bezprzewodowo podłączyć do telewizora głośnik, zestaw słuchawkowy lub inne urządzenie Bluetooth.

Oglądamy Netfliksa

Smart TV to m.in. dostęp do aplikacji Netfliksa - podczas testów była ona dla nas jednym z kluczowych narzędzi sprawdzających jakość oferowanego obrazu. Osoby, które zdecydują się na zakup dowolnego telewizora LG 4K z linii 2017, otrzymają 3-miesięczną subskrypcję serwisu Netflix. Aby z niej skorzystać, trzeba wybrać w Menu głównym telewizora zakładkę Moje treści, odnaleźć w niej promocję Netflix i odebrać abonament podarunkowy.

"Stranger Things" - drugi sezon serialu był pierwszą z kilku produkcji, jakie przetestowaliśmy. Popularny serial korzysta z wszystkich dobrodziejstw HDR-u. Jak wypadł? Lepiej prezentował się na telewizorze OLED marki LG (test tutaj), ale SJ850V, kosztujący połowę mniej, również oferował dobrą jakość obrazu. HDR sprawdził się poprawnie, chociaż można było mieć pewne zastrzeżenia co do niskiej jasności samego efektu.

"Marvel: The Defenders" - to kolejny serial, jaki sprawdziliśmy. Telewizor poradził sobie z dynamicznymi scenami akcji. Fragmenty rozgrywające się w nocy, a także w zaciemnionych pomieszczeniach prezentowały się dobrze.

W trakcie korzystania z aplikacji nie napotkaliśmy na jakiekolwiek problemy z jej prawidłowym działaniem.

Konsola Xbox One X

Podczas testów SJ850V, do telewizora podłączyliśmy konsolę Xbox One X, sprzęt umożliwiający granie w natywnym 4K. W tym przypadku dobre sprawdził się nie tylko HDR i 4K, ale również niski input lag (w Trybie Gra). SJ850V to dobry telewizor do grania, chociaż lepszy efekt uzyskamy, jeśli konsolę (i telewizor)  włączymy wieczorem lub w momencie, kiedy pokój nie jest bardzo nasłoneczniony.

Podsumowanie

Cena: Model 55-calowy - około 5800 zł

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 4K | Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy