Test Philips BDP7700 - odtwarzacz Blu-ray ze Smart TV

Czy odtwarzacz Blu-ray może skutecznie zastąpić telewizor HD z technologią Smart TV? Odpowiadamy na to pytanie na przykładzie odtwarzacza Philips BDP7700.

Pamiętam doskonale okres, kiedy odtwarzacz Blu-ray w polskim domu był produktem bardzo luksusowym (rok 2007), a filmy oficjalnie dostępne w tym formacie można było policzyć na palcach trzech rąk. Ale to już historia. Blu-ray jest standardem, a odtwarzacze BD - naturalnym następcą odtwarzaczy DVD. Dzisiaj zatem pytanie brzmi - jaki odtwarzacz kupić, aby dostać więcej niż tylko możliwość odtwarzania filmów?

Centrum multimedialne

Tutaj do akcji wkracza testowany przez nas BDP7700 marki Philips, który oprócz opcji odtwarzania płyt DVD/BD, kryje w sobie wachlarz możliwości znanych ze Smart TV - m.in. przeglądanie stron internetowych, prowadzenie rozmów za pomocą Skype,  korzystanie z serwisów społecznościowych, oglądanie filmów w serwisie YouTube czy materiałów wideo na żądanie. Testowany sprzęt kosztuje około 560 zł, zatem ten pakiet brzmi całkiem obiecująco w takiej cenie. Czy Philips dostarczył to, co obiecał?

Reklama

Zacznijmy od tego, że odtwarzacz prezentuje się bardzo dobrze - Philips nigdy nie miał problemów z dobrym wzornictwem przemysłowym. Czarny kolor dobrze komponuje się z "metalicznymi" dodatkami. Umieszczone po prawej stronie LED-owe przyciski pasują do całej obudowy. Sprzęt pracuje bardzo cicho i dobrze komponuje się z pozostałą elektronikom umieszczoną pod telewizorem.

Jak łatwo się domyślić - Philips BDP7700 umożliwia oglądanie filmów DVD/BD - na pokładzie znajdziemy wszystkie obecne standardy - BD-Live  (Profil 2.0| oraz  Blu-ray 3D z konwersją 2D do 3D, CinemaPerfect HD (poprawiające jakość obrazu) czy obsługę dźwięku TrueHD i DTS-HD MA (dźwięk 7.1-kanałowy). Pod tym względem trudno zarzucić cokolwiek Philipsowi. Co jeszcze potrafi BDP7700?

Certyfikat DivX Plus HD umożliwia oglądanie filmów w cyfrowych formatach, także prosto z przenośnej pamięci USB. Listę obsługiwanych  formatów można znaleźć na dole testu - podkreślmy tylko, że nie zabrakło wsparcia dla formatu MKV, co swego czasu nie było takie oczywiste wśród europejskich i japońskich gigantów elektroniki.

Smart TV pod telewizorem

Skupmy się na głównym dodatku lub, jak kto woli - głównym daniu. Smart TV Plus. Jeśli ktoś ma w domu "standardowy" telewizor HD, a brakuje mu rozwiązań oferowanych przez technologię Smart TV, to BDP7700 może okazać się godnym substytutem - nie jest to co prawda poziom oferowany przez najnowsze telewizory Samunga czy LG ze Smart TV, ale wystarczy jako coś więcej niż tylko "minimum programowe".

Przede wszystkim, ku zaskoczeniu, przeglądarka w telewizorze sprawuje się całkiem nieźle, nawet jeśli korzystamy z pilota TV. Nie ma oczywiście wsparcia dla technologii Flash, ale strony WWW wczytują się szybko. Jeszcze lepiej podczas testów wypada aplikacja YouTube - filmy z serwisu streamują się bardzo szybko, trudno mówić o poślizgach, często spotykanych chociażby w komputerach. Serwisy Facebook oraz Twitter, jeśli ktoś chciałby korzystać z nich w ten sposób, działają poprawnie, ale w tej materii nic nie zastąpi komputera lub telefonu. Jest i Skype, który także działa dobrze, ale żeby w pełni z niego skorzystać (rozmowy wideo), trzeba podłączyć kamerkę. Pozostałe serwisy VOD (wideo na żądanie) także - jeśli możemy się powtórzyć - działają dobrze, ale brakuje w nich większej liczby polskich produkcji filmowych. To jednak nie jest już do końca problem odtwarzacza.

Natomiast, co można uznać za pewną wadę, to liczba aplikacji dostępnych dla Philips BDP7700 jest brak dedykowanych, polskich aplikacji - jak ma to miejsce chociażby w przypadku Samsunga. Dla niektórych klientów nie będzie to problem, ale wszystkim z pewnością się to nie spodoba.

Podsumowanie

Philips BDP7700 to bardzo dobry odtwarzacz Blu-ray i solidna alternatywa dla telewizorów z "podstawowym" pakietem oferowanym przez Smart TV. Jeśli ktoś myśli o zakupie odtwarzacza Blu-ray, a jednocześnie jego telewizor nie oferuje opcji Smart TV - trudno lepszy wybór niż Philips BDP7700.

PLUSY

+ doskonałe wykonanie,

+ dodatkowe możliwości multimedialne,

+ Smart TV w odtwarzaczu Blu-ray.

MINUSY

- przydałyby się więcej polskich aplikacji w Smart TV                        

Łukasz Kujawa


Specyfikacja Philips BDP7700

Odtwarzanie dźwięku

Format kompresji: AAC (wiele kanałów), DTS, FLAC, MP3, Ogg Vorbis, PCM, WAV, WMA, WMA9Pro

Odtwarzanie zdjęć

Format kompresji: GIF, JPEG, JPEG HD, JPEG Progressive, PNG

Funkcje poprawy obrazu: Obracanie, Pokaz slajdów z odtwarzaniem muzyki, Powiększenie

Odtwarzanie wideo

Formaty kompresji: AVCHD, AVI, DivX Plus HD, H.264, MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4 (AVC), VC-1, WMV, WMV 9, XviD

Format plików

Audio: aac, mka, mp3, wma

Zdjęcia: GIF, JPEG, JPG

Filmy: asf, avi, divx, flv, m2ts, mkv, mov, mp4, mpeg, mpg, wmv

Odtwarzane nośniki optyczne

Obsługiwane typy płyt: AVCHD, BD, BD R / BD RE, Płyta CD, CDDA, CD-R/CD-RW, DVD, DVD +R/+RW, DVD -R/-RW, SVCD, VCD

Możliwości połączeń

Gniazda umieszczone z przodu: USB 2.0

Połączenia sieciowe: 802.11 b/g/n, Wbudowana sieć Wi-Fi

Łącze sieci komputerowej: Certyfikat DLNA 1.5

Gniazda z tyłu: Analogowe wyjście audio 5.1, Wyjście analogowe audio L/P, Kompozytowe wyjście wideo (CVBS), Koncentryczne wyjście cyfrowe, Cyfrowe wyjście optyczne, Ethernet, Wyjście HDMI, Gniazdo na karty SD/SDHC, USB 2.0, Smart TV Plus: MyRemote, Net TV, SimplyShare

Wymiary

Produkt (szer. x wys. x gł.): 435 x 40 x 230 mm

Waga produktu: 1,58 kg

Opakowanie (szer. x wys. x głęb.): 490 x 87 x 310 mm

Waga wraz z opakowaniem: 2,3 kg

Obraz/wyświetlacz

Format obrazu: 4:3, 16:9, 21:9

Przetwornik cyfrowo-analogowy: 12 bitów / 150 MHz

Funkcje poprawy obrazu: Tryb filmowy 3/2 - 2/2 pull down, Automatyczne dopasowanie ekranu, Funkcje poprawy koloru, Poprawa dostosowania obrazu, Dynamiczna poprawa kontrastu, Wysoka rozdzielczość (720p, 1080i, 1080p), Redukcja szumów, Skanowanie progresywne, Quad HD (3840 x 2160), Zwiększanie rozmiaru wideo

Blu-ray 3D: Konwersja trybu 2D do 3D, Full HD 1080p

Zaawansowane przetwarzanie sygnału wideo: CinemaPerfect HD

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smart TV | philips

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy