​Test Samsung Galaxy Buds Pro

Jeszcze kilka lat temu słuchawki bezprzewodowe typu True Wireless były innowacją. Dzisiaj to wręcz standardowe wyposażenie osób żyjących w ciągłym biegu. Galaxy Buds Pro to najbardziej zaawansowane słuchawki w ofercie Samsunga. Czy warto się nimi zainteresować? Dowiecie się z naszego testu.

Słuchawki Galaxy Buds Pro są ze mną już od kilku dobrych miesięcy. Towarzyszą mi w wielu sytuacjach, mimo że używam iPhone'a. Urzekają jakością dźwięku (oczywiście jak na słuchawkowe standardy), oferują znakomitą aktywną redukcję szumów (ANC), a przy tym są bardzo wygodne. Sprawdźcie, co jeszcze warto o nich wiedzieć.

Wygląd i jakość wykonania

Galaxy Buds Pro to słuchawki bezprzewodowe typu True Wireless. Kształt słuchawek jest zbliżony do tych z modelu Buds+, podczas gdy etui ładujące jest niemal identyczne, co w Buds Live. Są bardzo lekkie i wygodne, nie ograniczają ruchów podczas uprawiania sportu, a ponieważ mają stopień ochrony IPX7, bez problemu można zabrać je ze sobą na siłownię czy na basen.

Reklama

Słuchawki można połączyć z aplikacją Galaxy Warables na Androidzie. Niestety, nie mają wsparcia dla aplikacji Galaxy Buds na iOS (w przeciwieństwie do modeli Buds+ i Buds Live), więc użytkownicy iPhone'ów nie mają tylu możliwości personalizacji. Nie mogą skonfigurować poziomu ANC czy wybrać natężenia basów. Jest tylko możliwość połączenia słuchawek za pomocą Bluetooth.

Słuchawki wygodnie leżą w uchu i nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru końcówek do swoich preferencji. Są lekkie - ważą 6,3 g.  

Brzmienie i czas pracy

Galaxy Buds Pro to słuchawki idealne do długich rozmów i słuchania muzyki w drodze do pracy lub podczas treningu. System redukcji szumów (ANC) działa tu bardzo dobrze i to nawet w domyślnym trybie (z iPhonem). Jeżeli dysponujemy aplikacją Galaxy Wearables, to możemy spersonalizować więcej parametrów, ale to już szczegół. ANC w Buds Pro sprawdza się w wielu sytuacjach, a jednocześnie nie odcina nas całkowicie od tego, co dzieje się w otoczeniu.

Za pomocą przycisków dotykowych możemy przełączać się między trzema trybami pracy: ANC włączonym, ANC wyłączonym i inteligentnej selekcji dźwięków otoczenia. Ta trzecia opcja jest polecana osobom używającym słuchawek na mieście, by nic niespodziewanego ich nie zaskoczyło. 

Buds Pro grają przyjemnie. W każdej słuchawce są dwa przetworniki - niskotonowy 11 mm i wysokotonowy 6,5 mm o niewielkich zniekształceniach. Taki zestaw zapewnia bardzo czyste wysokie tony oraz rozległe spektrum dźwiękowe. Słuchawki gwarantują uniwersalne, ciepłe brzmienie i sprawdzą się w wielu gatunkach muzycznych. 

Bardzo dobrze wypada jakość rozmów głosowych prowadzonych przez Buds Pro. Sześć mikrofonów i świetnie zoptymalizowane oprogramowanie sprawiają, że po obu stronach słuchawki nie ma żadnych zakłóceń. Bez pogłosu, bez niechcianych szumów i innych syntetycznych dodatków. 

Czas pracy baterii Buds Pro jest przyzwoity. Producent podaje, że podczas "typowego" użytkowania słuchawki (każda ma ogniwo 61 mAh) rozładują się po ok. 5 godzinach odtwarzania muzyki lub 4 godzinach rozmów. Każdorazowe włożenie słuchawek do etui, wydłuża ich żywotność, bo automatycznie są ładowane dzięki baterii o pojemności 472 mAh. W praktyce oznacza to, że można spokojnie zapomnieć o podłączaniu etui ze słuchawkami do gniazdka zasilania nawet przez tydzień.  

Podsumowanie

Galaxy Buds Pro zostały wycenione 699 zł. Są dostępne w trzech kolorach: fioletowy, czarnym i srebrnym.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Słuchawki bezprzewodowe | Samsung | True Wireless
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy