Autonomiczny bolid Roborace kontra profesjonalny drifter. Jak myślicie, kto wygrał?

Pojazdy autonomiczne to niewątpliwie przyszłość motoryzacji. Technologie te są coraz bardziej zaawansowane i lepiej radzą sobie na miejskich drogach od żywych kierowców. A jak to jest na torze?

Firma Roborace, która specjalizuje się w budowie i organizacji wyścigów autonomicznych wyścigówek, postanowiła sprawdzić, kto/co lepiej radzi sobie w morderczych zmaganiach na torze, systemy autonomiczne czy człowiek. Odpowiedź znajduje się w materiale filmowym opublikowanym przez Roborace.

W testach wziął udział Tyan Tuerck, profesjonalny drifter. Jak zapewne się domyślacie, ukończył on wyścig z ok. 26-sekundową przewagą nad autonomiczną maszyną.

To całkiem sporo, ale jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że systemy autonomiczne dopiero raczkują, to wizja jej rozwoju w kolejnych latach pozwala nam sądzić, że dni mistrzów kierownicy są policzone.

Reklama

Firma Roborace twierdzi, że ten moment nadejdzie pod koniec bieżącego roku. W tej chwili na torach testowane są dwa modele autonomicznych bolidów. Posiadający kabinę Devbot i bezzałogowy Robobot. Zapowiada się więc ciekawie. Obejrzyjcie film ze zmagań.

Źródło: GeekWeek.pl/Roborace/YouTube / Fot. Roborace

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy