Chińskie firmy prezentują pojazdy przyszłości z siecią 5G na pokładzie

W Państwie Środka jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowe firmy, które tworzą technologie jutra do pojazdów w pełni elektrycznych i autonomicznych. To tam w szybkim tempie powstaje nowa motoryzacyjna Dolina Krzemowa.

Najlepszym przykładem potęgi chińskiej myśli technologicznej może być firma Human Horizons, która właśnie zaprezentowała pojazd o nazwie HiPhi 1. Pod tą dość śmiesznie brzmiącą nazwą kryje się jednak jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów, jaki tylko został zbudowany w historii motoryzacji.

Za jego projekt odpowiada cała śmietanka najwybitniejszych konstruktorów na co dzień działających w takich firmach jak: Ford, General Motors, Jaguar i Land Rover. Wszyscy oni przez lata zdobywali doświadczenie w branży w największych korporacjach z całego świata, a teraz wracają do Chin i wspólnie zakładają tam firmy, które mają za zadanie odmienić nie do poznania rynek samochodowy.

Reklama

HiPhi 1 na razie znajduje się w fazie prototypu, ale już teraz posiada wszystkie atrybuty, by stać się najbardziej pożądanym na rynku przez wszystkich fanów najnowszej technologii i oczekujących świeżego powiewu wśród nudnych i podobnych do siebie pojazdów jeżdżących po ulicach miast.

Na pokładzie pojazdu wykorzystano dobrodziejstwa płynące z sieci przyszłości 5G. Chociaż w Polsce i w dużej części Starego Kontynentu wciąż trwają testy tej technologii, to jednak w Azji powoli staje się ona standardem, a nawet tworzy się już centra badawcze skierowane na rozwój sieci 6G.

HiPhi 1 będzie dosłownie naszpikowany najnowocześniejszą technologią, która za pomocą sieci 5G będzie nie tylko zapewniała niedostępny dotąd poziom komfortu szczęśliwym posiadaczom pojazdów firmy Human Horizons, ale również kierowcom innych pojazdów i mieszkańcom miast. Pojazd będzie bowiem wspierał rozwiązania Smart City, czyli jego istnienie pozytywnie wpłynie na ograniczenie problemu korków, miejsc parkingowych i zanieczyszczeń.

Nad wszystkim będzie panowała sztuczna inteligencja, która ma bazować na aż 562 sensorach. Na bieżąco będzie obserwowała styl jazdy kierowcy i pasażerów oraz ich przyzwyczajenia, uczyła się i spełniała ich potrzeby wówczas, gdy znajdzie taka potrzeba.

Chiński wynalazek, mierzący 5,2 metra długości, zapewni też swoim właścicielom nie lada emocje podczas jazdy. Potężne akumulatory i silniki elektryczne pozwolą na przyspieszanie do setki w niecałe 3,9 sekundy, rozpędzenie się do 250 km/h i zasięg na poziomie 640 kilometrów. Na pokładzie znajdą się luksusowe, rozkładane fotele, wielkie ekrany multimedialne oraz świetny system audio.

Źródło: GeekWeek.pl/Human Horizons / Fot. Human Horizons

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy