Co tam Tesla Semi, tak będzie wyglądała autonomiczna ciężarówka od Volvo

Volvo stawia na elektryczne i w pełni autonomiczne pojazdy przyszłości. Niedawno firma zaprezentowała autonomiczny pojazd 360, a teraz nadszedł czas na futurystyczną ciężarówkę.

Vera nie przypomina żadnego ciągnika siodłowego jakie obecnie poruszają się po drogach na całym świecie. To pojazd z zupełnie innej bajki. Gdy wszystkie firmy instalują technologie autonomiczne w tradycyjnych ciężarówkach, Volvo nie próżnuje i przedstawia koncept pojazdu autonomicznego bez kabiny dla kierowcy.

Prezentacja ciężarówki Volvo odbyła się podczas specjalnej konferencji w Berlinie. Chociaż firma nie zdradziła żadnych szczegółów dotyczących parametrów technicznych pojazdu, to jednak można spodziewać się, że będzie on wyposażony w silnik elektryczny o mocy 184 kW i akumulatory o pojemności 100-300 kWh, z pojazdów Volvo Truck, które pozwolą na zasięg na poziomie ok. 300 kilometrów.

Reklama

Vera bez problemów może być podłączana do tradycyjnych naczep i jest w stanie ciągnąć ładunki o łącznej masie do 32 ton. Volvo zdradziło, że ciężarówka będzie nadzorowana przez dyspozytorów i serwis za pośrednictwem globalnej sieci.

Źródło: GeekWeek.pl/Volvo / Fot. Volvo

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy