Reklama

Lucid Air już oficjalnie. 2,5 do setki i 350 km/h. Tesla ma powody do obaw [FILM]

Konkurent Tesli w końcu ujrzał światło dzienne. Właśnie odbyła się premiera pojazdu, na który czekają ludzie, którzy są już znudzeni Teslami i pragną czegoś nowego, bardziej prestiżowego, ale wciąż ekologicznego.

Premiera modelu Lucid Air od firmy Lucid Motors odbiła się szerokim echem w Stanach Zjednoczonych. Na rynku pojawił się bowiem konkurent dla Modelu S od Tesli. Firma informuje, że zainteresowanie jej elektrycznym pojazdem jest ogromne, szczególnie wśród osób, które były lub wciąż są szczęśliwymi posiadaczami Tesli.

Lucid Air w najpotężniejszej wersji Dream Edition będzie oferował sprint do setki w zaledwie 2,5 sekundy i prędkość maksymalną dochodzącą do 350 km/h. Samochód ma pokonywać ćwierć mili w zaledwie 9,9 sekundy. Dwa silniki elektryczne łącznie będą dysponowały mocą aż 1080 KM. Lucid opracowało najszybszy system ładowania pojazdu w historii. Na każdą minutę ładowania, zasięg pojazdu będzie wydłużał się o 32 kilometry.

Reklama

Firma informuje, że najlepsza wersja Lucid Air będzie mogła pokonać na jednym ładowaniu akumulatorów do nawet 832 kilometrów. Co ciekawe, zastosowano tutaj dwukierunkowe ładowanie, więc akumulator można zamienić w wielki powerbank i ładować za jego pomocą inne pojazdy lub urządzenia.

Air ma pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie przyszłego roku. Najtańsza wersja ma kosztować 300 tysięcy złotych, natomiast najlepsza nawet 637 tysięcy złotych. Warto tutaj podkreślić, że już w najtańszej wersji dostaniemy pojazd, który przejedzie na jednym ładowaniu aż 643 kilometry (20 min ładowania to 480 km zasięgu) i rozpędzi się do 270 km/h i , czyli będzie oferował lepsze parametry nawet od najlepszej Tesli.

Źródło: GeekWeek.pl/Lucid Motors / Fot. Lucid Motors

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy