Reklama

Lucid Air pokonał Teslę i stał się najszybszym produkcyjnym samochodem na świecie [FILM]

Lucid Motors przygotowuje się do oficjalnej premiery swoich świetnych elektrycznych pojazdów, które mają konkurować z Teslami. Na rynku pojawią się w przyszłym roku, ale już teraz zadziwiają osiągami i luksusem.

Firma wywodząca się ze słynnej Doliny Krzemowej kilka ostatnich lat pracowała na swoją pozycję w branży. Chociaż jej dwa pojazdy jeszcze nie są produkowane, to jednak eksperci uważają, że Tesla powinna zacząć się obawiać, bo Lucid Motors ma wiele do zaoferowania ludziom, którzy są już znudzeni pojazdami od Elona Muska i oczekują czegoś nowego, porywającego.

Firma już 9 września zaprezentuje swoje dwa w pełni elektryczne samochody, które mają stać się pogromcami Modelu S i X od Tesli. Chociaż Lucid nie chce, by w ten sposób określano jej zamiary względem firmy Elona Muska, to jednak jej pojazdy mają oferować znacznie lepsze osiągi od pojazdów Tesli oraz być dostępne w bardziej przystępnej cenie.

Reklama

Pierwszy z pojazdów to Lucid Air, czyli luksusowy sedan, który bez problemu może rozpędzić się do zawrotnej prędkości 376 km/h, a ćwierć mili pokonuje w zaledwie 9,9 sekundy. Z tego powodu stał się on właśnie najszybszym elektrycznym samochodem produkcyjnym na świecie. Ale to nie wszystko, oferuje on więcej miejsca w środku od BMW 750Li czy Mercedesa S550L, a w najlepszej wersji ma dysponować potężną mocą 1080 KM i zasięgiem do 827 kilometrów na jednym ładowaniu.

„Linia mocnych, kompaktowych i ultrawydajnych napędów elektrycznych Lucid jest połączona ze zintegrowaną przekładnią i mechanizmem różnicowym, a także z naszym wysokonapięciowym falownikiem MOSFET zbudowanym z węglika krzemu. Każda jednostka ma moc ponad 650 KM i wykonuje do 20000 obr./min, ale jednocześnie waży tylko 74 kilogramy i jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w zwykłej torbie sportowej” - czytamy w oświadczeniu Lucid Motors.

Tymczasem zobaczcie, jak Lucid Air w wersji Dream Edition poradził sobie z najpotężniejszą wersją Modelu S P100DL od Tesli. Warto tutaj podkreślić, że firma zamierza poprawiać osiągi swoich pojazdów, zatem możemy oczekiwać, że przewaga Lucid jeszcze zwiększy się nad Teslą. Pierwsze egzemplarze Air mają trafić do swoich właścicieli już w przyszłym roku.

Lucid Motors, na dobry początek, planuje roczną produkcję na poziomie 10 tysięcy sztuk modelu Air, ale już w 2027 roku ma to być okrągły milion pojazdów. Mają one zjeżdżać z taśmy produkcyjnej w amerykańskiej Arizonie. Firma zapowiada, że pojazdy będą dostępne nie tylko w USA, ale również w Europie i Azji. Tutaj Lucid ma podobne plany, co Tesla, która chce podbić bardzo chłonny chiński rynek.

Źródło: GeekWeek.pl/Lucid Motors / Fot. Lucid Motors

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy