Ostatnia w tym roku zmiana rozkładu jazdy pociągów. PKP podało termin

W tym roku czeka nas jeszcze jedna zmiana rozkładu jazdy pociągów. Zostanie ona wprowadzona później w tym miesiącu i będzie na szczęście ostatnią do nowego roku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ujawniło termin wprowadzenia nowego rozkładu jazdy pociągów. Zacznie on obowiązywać pasażerów już za kilka dni.

Nikt z nas raczej nie lubi zmiany rozkładu jazdy pociągów, bo przyzwyczajamy się do pewnych połączeń, a potem ich godziny są zmieniane. Klientów przewoźnika PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. czeka w tym roku jeszcze jedna taka modyfikacja po tej z czerwca. Został podany termin wprowadzenia w życie nowej rozpiski. Kiedy to nastąpi?

Nowy rozkład jazdy pociągów od 12 listopada

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowało na własnej stronie, że ostatnia zmiana w rozkładach jazdy pociągów została zaplanowana na 12 listopada, który przypada w najbliższą niedzielę. Wtedy zaczną obowiązywać nowe godziny przyjazdów oraz odjazdów dla poszczególnych połączeń kolejowych.

Reklama

Zmiana wynika z kilku faktów. PKP wyjaśnia, że połączenia zmodyfikowano w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych. Ponadto w ten sposób spółka chce dać lepsze możliwości podwykonawcom, którzy zajmują się m.in. modernizacją infrastruktury. Ma to pogodzić połączenia dalekobieżne, regionalne oraz aglomeracyjne wraz z chęcią kontynuowania dotychczasowych inwestycji i ma to odbywać się w jak najlepsze zgodzie.

PKP Polskie Linie Kolejowe informuje o innych zmianach

Przy okazji spółka poinformowała o innych zmianach, które zostaną wprowadzone 12 listopada. Dotyczy to m.in. przebudowanej stacji Kartuzy, gdzie dla pasażerów zostanie wyłączony peron tymczasowy Do ich użytku pozostanie zmodernizowany peron nr 2. Pojawią się też nowe przystanki. Wśród nich są m.in. stacja w Łagiewnikach pomiędzy Ciecierzynem a Rudnikiem na linii Łuków - Lublin Północny oraz Gregorowce Południowe na linii 32 Białystok - Czeremcha.

Dzięki modernizacjom infrastrutktury zostaną przywrócone pewne połączenia, które w trakcie prac zostały wyłączone z użytku. Dotyczy to na przykład trasy Włoszczowice - Busko-Zdrój, na którą powrócą pociągi. Nowe rozkłady jazdy będą dostępne na przystankach, stronach internetowych PKP oraz aplikacji mobilnej Portal Pasażera. Przewoźnik zachęca do sprawdzania połączeń jeszcze przed rozpoczęciem podróży.

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pociągi | rozkład jazdy PKP | kolej | PKP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy