Pod Kielcami niebawem ruszy budowa największego w Europie toru wyścigowego

Polska za kilka lat może stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na światowej mapie sportów motorowych. Stanie się tak za sprawą nowej, wielkiej inwestycji pod Kielcami.

Fani sportów motorowych mogą już zacierać ręce. W Odrowążu, leżącym między Kielcami a Stąporkowem, powstanie największy w Europie tor wyścigowy. Ma to być duży kompleks rekreacyjno-sportowy, w którym nie tylko będzie można spędzić miło czas na śledzeniu różnej maści wyścigów, ale również zrelaksować się oraz poznać historię polskiej i światowej motoryzacji.

Cała inwestycja ma opiewać na miliard złotych. Fundusze na jej realizację wyłożą inwestorzy zarówno z Polski, jak i całej Europy. Według planów, ma to być obiekt jedyny w swoim rodzaju i światowej klasy, gdzie będą odbywały się najbardziej znaczące wyścigi motorowe.

Reklama

Pod Kielcami ruszyła budowa największego w Europie toru wyścigowego. Fot. Polonez Gates.

Tor będzie nosił nazwę Polonez Gates jak firma, która będzie odpowiadała za jego budowę. Kompleks ma mieć w sumie 215 hektarów. Na jego terenie powstanie tor o długość 7 kilometrów, a obok niego Park Technologiczny, centrum badań i testowania bezpieczeństwa pojazdów, hotel, kompleks wypoczynkowy, muzeum motoryzacji, a nawet osiedle mieszkalne.

Firma Polonez Gates informuje, że w ośrodku znajdzie zatrudnienie nawet 1000 osób, a region wzbogaci się o ponad 500 milionów złotych.

Obecnie firma kompletuje dokumenty i pozwolenia wymagane do rozpoczęcia prac budowlanych. Realizacja inwestycja ma potrwać trzy lata i stać się największą tego typu na Starym Kontynencie.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Polonez Gates

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy