Tak będą wyglądały podróże po mieście z Audi, Airbusem i Italdesign

Elektryczne i w pełni autonomiczne podniebne taksówki pionowego startu i lądowania to aktualnie prawdziwy hit koncernów motoryzacyjnych i lotniczych.

Już pewnie nudzi Wam się czytanie o kolejnych szalonych wizjach na usprawnienie transportu w miastach, ale musicie zobaczyć, jak będzie wyglądała latająca taksówka od Airbusa, Audi i Italdesign, którą można zobaczyć na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Trzeba przyznać, że projekt Pop.Up Next zachwyca swoim rozmachem i podejściem, bo cała koncepcja bardzo różni się od pomysłów innych firm. Włosi i Niemcy chcą, aby ich środek transportu przyszłości był połączeniem samochodu i statku powietrznego typu VTOL, składał się z trzech elementów, ale jednocześnie był istną innowacją i w niczym nie przypominał obecnych rozwiązań.

Reklama

To oznacza, że ten wynalazek będzie nie tylko łączył w sobie wszystkie rodzaje transportu, ale będzie również efektywnie wykorzystywał każdy z nich, co ma przynieść wielkie korzyści mieszkańcom bezustannie powiększających się metropolii.

Wyobrażacie sobie świat, w którym wychodzicie z domu czy pracy, klikacie na apkę w smartfonie, a za chwilę pojawia się obok Was elektryczna i w pełni autonomiczna taksówka, która zabiera Was w dowolne miejsce? Gdy zadzwoni szef, wykrzykując żebyście szybko pojawili się w biurze, przyziemna taksówka nagle zmienia się w powietrzną i lotem błyskawicy dostarcza Was do pracy?

No dobrze, już nie będę fantazjował. Zobaczcie powyższy film, który świetnie taką wizję przedstawia.

Źródło: GeekWeek.pl/Airbus/Italdesign/YouTube / Fot. Airbus

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy