Tak ma wyglądać transport towarów. Autonomiczne pojazdy o napędzie wodorowym [WIDEO]

Hyundai zaprezentował swoją koncepcję rewolucji w transporcie, która ma zostać wdrożona w Korei Południowej w ciągu najbliższych kilku lat. Z dróg mają zniknąć TIR-y, a w ich miejsce pojawią się takie ekologiczne ciekawe pojazdy.

Poznajcie e-Bogie, czyli specjalnie autonomiczne platformy. Według koncepcji inżynierów Hyundaia, będą pełniły one najróżniejsze role. Najważniejszą z nich ma być transport kontenerów. Pojazdy mają być napędzane ogniwami wodorowymi.

Z opublikowanych informacji dowiadujemy się, że e-Bogie będą dysponowały zasięgiem dochodzącym do nawet 1000 kilometrów. Atrybutem tych platform jest fakt, że mogą one sprawnie manewrować w ciasnych miejskich uliczkach lub na rondach. Jeśli chodzi o kontenery, to mają one rozładowywać się same, bez pomocy ludzi.

Reklama

Niby taka technologia nie jest niczym nowym, ale w końcu taki pomysł ma stać się rzeczywistością. Przynajmniej tam planuje Hyundai. Koncepcja koncernu z Korei Południowej ma nie skupiać się tylko na transporcie ładunków. Pojazdy można również szybko zmienić w wozy strażackie czy ratunkowe. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Pojazdy e-Bogie mają łączyć w sobie wszystkie najbardziej praktycznie rozwiązania w transporcie, jakie powstały na przestrzeni ostatnich dekad. Zwieńczeniem tego wszystkiego ma być ekologiczny napęd przyszłości, oparty na wodorze, który robi prawdziwą furorę w Azji.

Koreański producent samochodów nie skupia się jednak tylko na usprawnieniu transportu na ziemskich drogach. Hyundai niedawno pokazał swoją koncepcję na pojazd przyszłości o nazwie TIGER X-1, który zachwyca swoją wszechstronnością i możliwościami. Ten wynalazek może spokojnie posłużyć do eksploracji Księżyca i Marsa.

Źródło: GeekWeek.pl/Hyundai / Fot. Hyundai

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy