Czego facet nosić nie powinien

Kiedyś mężczyźni mieli łatwiej: zakładało się przepaskę na biodra, łapało dzidę i szło w dzicz. Obecnie niestety musimy pojawiać się nie tylko w lesie, ale też wśród ludzi i pewnych rzeczy lepiej na siebie nie wkładać.

Jeśli nie wiesz, czego powinieneś unikać ubierając się co rano, to jest to tekst dla ciebie. Dla całej reszty jest to przypomnienie, że czasy Neandertalczyków minęły i pewnych rzeczy raczej się nie nosi. 
Wieś, miasto, park, czy pub rządzą się pewnymi prawami i czasem lepiej ich nie naginać. Zobaczcie, jaki ubiór jest uznawany za najbardziej obciachowy i czego unikać jak ognia.

1.       Skarpetki do sandałów 

Choć wielu tzw. kreatorów mody w ostatnich latach promowało noszenie skarpetek do sandałów, czy klapek na szczęście nie stało się to obowiązującą modą.

Reklama

Zastanawia nas jedynie czemu tak się dzieje, że często na ulicach można spotkać ludzi ubranych w taki sposób? Sandały zakłada się chyba po to, aby stopy odpoczęły od ciężkiego obuwia i skarpet. A przetarte skarpety w sandałach nie wyglądają apetycznie. Wręcz przeciwnie!

2.       Sportowa kurtka do garnituru 

W takim stroju nie wiadomo, czy człowiek idzie na oficjalne spotkanie, bankiet, egzamin, czy wybrał się na spacer.

A jeszcze gorzej taki zestaw wygląda, kiedy spod tej nieszczęsnej kurtki wystaje marynarka. Jeśli pogoda nie sprzyja noszeniu samej marynarki, lepiej jest zainwestować w płaszcz. Najtańsze w outlecie można kupić od 40 zł. Zapytajcie swoich dziewczyn.

3.       Sportowe buty do garnituru

Garniturowych wpadek jest chyba najwięcej. Jedną z najbardziej drażniących są sportowe buty ubrane do "galowego" garnituru.

Rozumiemy, że jeansy, czy materiałowe spodnie, sportowa marynarka i takież buty fajnie razem wyglądają. Ale sportowe buty nie pasują do oficjalnego stroju!

4.       Elegancka koszula z krótkim rękawem

Doskonale rozumiemy, że kiedy jest gorąco, że trzeba dać ciału odetchnąć, jednak wszystko ma swoje miejsce.

Nie wiemy, kto wpadł na pomysł wrzucenia na siebie "działkowej" koszuli i zestawienia go z garniturem, ale podpowiadamy od razu - to naprawdę nie jest dobry pomysł.

5.       Spodnie ze szlufkami bez paska

Szlufki są po to, aby choć sznurek przez nie przewlec - jak to mówił dawno temu pewien kreator mody. I w tym przypadku z kreatorami się zgadzamy. Spodnie bez paska z koszulą włożoną "do środka" wyglądają... no, nie wyglądają.

To tylko nieliczne z wpadek, jakie niektórym z nas się trafiają. Dziewczyny mają bardziej rozbudowane wyczucie, tego co wygląda dobrze, a co nie. My mamy z tym zawsze mniejsze, lub większe kłopoty. Dlatego postaramy się podpowiedzieć, co na siebie założyć, żeby wyglądać dobrze.

W najbliższych dniach przeprowadzimy was po modowym savoir vivre. Pokażemy co nocić wypada, a czego nie. To dopiero pierwszy odcinek "ubraniowej" instrukcji obsługi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: facet | garnitur | pasek | spodnie | wpadka | moda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy