Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10

Firma Casio wypuszcza na rynek urządzenie pomiarowe Smart Outdoor Watch z Android Wear. Wytrzymałość w warunkach zewnętrznych z wodoszczelnością do 50 Metrów, przetestowane zgodnie ze specyfikacją norm wojskowych.


Casio zajmuje się tworzeniem zegarków od lat 70tych, a od lat 90tych po rok 2000 i później produkowała również palmtopy (PDA) i telefony komórkowe. Wykorzystując technologię i doświadczenie zarówno w dziedzinie zegarków, jak i urządzeń informacyjnych, firma Casio nieustannie tworzy urządzenia pomiarowe, które dostarczają użytkownikom prawdziwą wartość na coraz to nowe sposoby.

Nowe urządzenie pomiarowe WSD-F10 stanowi rozwiązanie do użytkowania na zewnątrz, charakteryzuje się wodoszczelnością odpowiednią do stosowania w deszczu i w pobliżu wody. Jest ono również przetestowane zgodnie ze specyfikacją norm wojskowych, co ma potwierdzić, że urządzenie to będzie w stanie sprostać czynnościom wykonywanym w trudnych warunkach.

Reklama

WSD-F10 dysponuje całą gamą przydatnych i oryginalnych aplikacji firmy Casio wykorzystywanych do aktywności na powietrzu, takich jak trekking, jazda na rowerze i łowienie ryb. Wśród nich znajdują się również dedykowane aplikacje stworzone do pomiaru zmian zachodzących w środowisku naturalnym i śledzenia poziomów aktywności. W urządzeniu zainstalowany jest Android Wear, a dodatkowo użytkownicy mają możliwość ściągania własnych aplikacji, w celu wzbogacenia funkcji przeznaczonych dla różnorakich zajęć na świeżym powietrzu.


Na tarczy urządzenia znajduje się dwuwarstwowy wyświetlacz z monochromatycznymi i kolorowymi LCD. Użytkownicy mogą wyświetlić dane pomiarowe i aplikacje w kolorze oraz wydłużyć żywotność urządzenia nawet do miesiąca poprzez wybór trybu zegarka (Timepiece Mode), który wyświetla dane zegarka jedynie monochromatycznie.

WSD-F10 wyróżnia się na rynku aplikacją, która umożliwia połączenie urządzenia  z cyfrowym aparatem Casio EXILIM Outdoor Recording Gear EX-FR100. Z urządzeniem WSD-F10, użytkownicy mogą zdalnie sterować aparatem EX-FR100 w celu uchwycenia dynamicznych scen na świeżym powietrzu.

Główne parametry WSD-F10

wodoszczelność 50 metrów
Trwałość środowiskowa MIL-STD-810 (amerykańska norma wojskowa wprowadzona przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych)
Wyświetlacz Dwuwarstwowy wyświetlacz o wielkości 1,32 cala Kolorowy TFT LCD i LCD monochromatyczny Kolorowy: 320x300 pikseli
Ekran dotykowy Ekran pojemnościowy
Sensory Sensor ciśnienia (ciśnienie powietrza, wysokość), akcelerometr, girometr, sensor (magnetyczny) kompas
Mikrofon Tak
Wibrator tak
Łączność bezprzewodowa Bluetooth® V 4.1 (Niska energia) Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n)
Przyciski Przycisk TOOL, przycisk POWER, przycisk APP
Bateria Bateria litowo-jonowa
Sposób ładowania Magnetyczny terminal do ładowania
Czas ładowania Około 2 godzin w temperaturze pokojowej
Żywotność baterii Przy normalnym użytkowaniu: więcej niż 1 dzień, w przybliżeniu (czas może różnić się w zależności od sposobu użytkowania) Tryb Timepiece (jedynie odmierzanie czasu): więcej niż 1 miesiąc, w przybliżeniu (czas może różnić się w zależności od sposobu użytkowania)
Rozmiar obudowy Około 61,7mmx56,4mmx15,7mm (WxSxG)
Waga Około 93g (z paskiem)
Oprogramowanie Android Wear
Środowisko operacyjne Użytkowanie tego urządzenia wymaga smartfona posiadającego: System Android™ Smartfon z Androidem 4.3 lub nowszym. IOS*3 Jeden z wymienionych modeli z systemem IOS 8.2 lub nowszym: iPhone 5 lub nowszyINTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy