Podstawy airsoft - zbiór porad dla początkujących

ASG to sport, który daje ogromną satysfakcję i pomaga rozładować stres. Dlaczego zatem nie spróbować? Sprawdź, co musisz zrobić, aby stać się prawdziwym żołnierzem ASG. Udział w prawdziwej akcji z repliką karabinu w ręku daje o wiele więcej frajdy niż rozgrywanie bitew na ekranie komputera.

Co to jest ASG?

Jeśli potrzebujesz rozładować emocje, a twój organizm domaga się porządnego wysiłku i adrenaliny, to ASG z pewnością jest dla ciebie. 

Airsoft Gun to bardzo szerokie pojęcie - dosłownie oznacza replikę broni palnej, ale stosuje się je również jako nazwę dla tego sportu. Gry militarne oparte są na scenariuszach, w których zawarte są misje drużyn i dokładne instrukcje dla żołnierzy. Broń, jaką posługują się uczestnicy, to wierne repliki broni palnej - karabinów i pistoletów używanych przez prawdziwe armie na całym świecie. Różnica polega na tym, że amunicją są plastikowe kulki, a nie ostre naboje. Pełną ofertę airsoftowych jednostek można znaleźć tutaj

Biorąc udział w rozgrywkach ASG, gracz wciela się w rolę prawdziwego żołnierza. Posiada mundur, broń i oprzyrządowanie taktyczne. Wypełnia misję, mając na sobie kilogramy sprzętu - ładownice z amunicją, granaty czy radiostacje. Musi nauczyć się technik stosowanych na prawdziwym polu walki. Jest to gra zespołowa - uczestnicy mają przed sobą realnego przeciwnika i muszą się z nim zmierzyć. Każdy żołnierz ma do spełnienia swoją misję na polu walki - są strzelcy wyborowi, szturmowcy czy sanitariusze. Jeśli nie miałeś do tej pory do czynienia z bronią, to zanim weźmiesz udział w rozgrywce, warto udać się na trening strzelecki.

Niezbędny sprzęt do ASG

Kompletowanie sprzętu należy zacząć od repliki karabinu. Pierwszy wybór to: sprężynowy, elektryczny czy gazowy? Jak twierdzą specjaliści, dla początkującego airsoftowca najlepszy będzie uniwersalny karabinek, który poradzi sobie w potyczkach bezpośrednich i strzelaniu z dystansu. Trzeba wziąć udział w kilku grach, nim dojdziemy do tego, jaka funkcja na polu walki odpowiada nam najbardziej. Na początek warto wybrać solidną replikę, ale w rozsądnej cenie. Dlaczego? Ponieważ to nie jedyny wydatek. Konieczny będzie też mundur i wyposażenie taktyczne (kamizelka, ładownice, gogle ochronne, hełm, rękawice, maska na twarz itd.). W miarę stopnia zaawansowania będzie można inwestować w tuning karabinu do ASG i zakup dodatkowego wyposażenia, takiego jak noktowizor czy kamerka. 

Tylko fair play - zasady ASG

Najważniejszą zasadą jest to, aby wczuć się w scenariusz gry i dobrze się przy tym bawić. Jest to w końcu forma rozrywki, a nie potyczka pomiędzy wrogimi armiami. Podstawą jest również gra fair - 6-milimetrowa kulka wystrzelona w lesie nie będzie widoczna, nie zostawi śladu na ubraniu, więc jeśli zostaniesz trafiony, nie udawaj, że było inaczej. Zawsze trzymaj się regulaminu ustalonego przez organizatorów rozgrywek. Stosuj tylko dopuszczony przez nich sprzęt i szanuj warunki dotyczące bezpieczeństwa uczestników.

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: sprzęt | Gra | amunicja | sport
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy