Bieganie jesienią - nie lekceważ tej pory roku...

Chłodniejsza aura nie powinna wystraszyć miłośników biegów. Sami biegacze nie powinni się obawiać zmarznięcia, ale wręcz przeciwnie - bardzo łatwo się przegrzać.

Niższa temperatura za oknem sprzyja zakładaniu cieplejszych rzeczy. Long-sleev, czyli długi rękaw, wraca do łask po wakacyjnej przerwie. Czy słusznie?

Podczas treningu nawet jesienna pogoda nie powinna być przeszkodą, a ubiór w chłodniejsze dni wcale nie różni się tak od tego wybieranego w wakacje.

- Unikam długich rękawów, bo gdy nagle wychodzi słońce i robi się cieplej, nie mogę się rozebrać i łatwo się przegrzewam - mówi ekspertka Anna Szczypczyńska.

Dodaje również, że na long-sleev decyduje się, gdy na dworze panuje porządna zima.

Reklama

Long-sleev sprawdza się, gdy na dworze jest już naprawdę zimno. Warto się na niego zdecydować dopiero, gdy nawet podczas intensywnego treningu, nie można się tak mocno rozgrzać, aby rozebrać się do podkoszulka z krótkim rękawem. 

Jeśli na dworze jest ponad 10 stopni, lepiej ubrać się na cebulkę i w razie potrzeby ściągać z siebie kolejne warstwy.

Mnie wystarcza koszulka z krótkim rękawem, a na to kurtka wiatrówka. Jest na tyle lekka, że gdy się rozgrzeję, mogę ją ściągnąć i przewiązać w pasie. Nie przeszkadza wtedy zupełnie - radzi Szczypczyńska.

Samo sprawdzenie temperatury, jaka panuje na dworze nie wystarczy do ocenienia warunków panujących za oknem. Nawet gdy świeci słońce, temperaturę może skutecznie obniżyć wiatr, dlatego klasyczna "cebulka" sprawdza się najczęściej.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: bieganie | trening | biegacz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama