Reklama

Pojedynek na czekany

Niecałe dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia Krakowskiego Mityngu Drytoolowego. Druga edycja TryTool rozegrana zostanie na Zakrzówku w sobotę 11 lutego.

Drytooling to wspinaczka na nieoblodzonych drogach skalnych, w której wykorzystuje się sprzęt typowy dla wspinaczki lodowej, taki jak czekany i raki. Głównym elementem mityngu będzie wspinaczka zespołowa w zawodach TryTool po jak największej liczbie dróg oznaczonych przez organizatorów. Początkujący wspinacze będą mogli wziąć udział w warsztatach drytoolowych oraz powspinać się na specjalnie dla nich przygotowanych drogach, pod czujnym okiem instruktorów.

Wystartować może każdy

TryTool odbędzie się tradycyjnie na krakowskim Zakrzówku, same zawody w sektorze drytoolowym (na lewo od Baby Jagi). W rejonie Freneya stanie również biuro zawodów. Początek imprezy o godzinie 9.00.

Liczba zawodników, ze względów na bezpieczeństwo, ograniczona jest do 30 zespołów podzielonych na dwie 15-zespołowe grupy. Już teraz można dokonywać rezerwacji miejsc przez internet. Rezerwacje można zgłaszać do dnia 9 lutego na adres trytool@kw.krakow.pl. Uwaga: decyduje kolejność zgłoszeń.

Reklama

10 lutego na stronie www.kw.krakow.pl/trytool zostanie podana lista zespołów, które dokonały rezerwacji pierwszych 30 miejsc oraz lista rezerwowa.

Opłata startowa wynosi 20 zł za osobę. Płatne w biurze zawodów przy rejestracji.

Jest o co walczyć

Uwaga: Każdy zespół zgłaszający się do zawodów powinien mieć ze sobą podpisane oświadczenia z wypełnionymi rubrykami: imię, nazwisko, klub, miasto. Oświadczenia należy złożycie w biurze zawodów przy rejestracji (druk oświadczenia można pobrać na stronie www.kw.krakow.pl/trytool lub na miejscu w biurze zawodów).

Główny sponsor Mityngu firma AMC, dystrybutor Petzla i Directalpine, przygotował dla uczestników zawodów atrakcyjne nagrody. Najlepszy zespół otrzyma dwa kaski Meteor III+ Petzla, druga dwójka w rankingu dostanie dwie uprzęże Corax Petzla, nagroda za trzecie miejsce to dwie bluzy Tonale marki Directalpine, wykonane z Technostretch.

AMC przewidziało również nagrodę dla zespołu kobiecego (uwaga: nagroda przyznana zostanie tylko w przypadku, kiedy zgłoszone do zawodów zostaną minimum 4 zespoły kobiece), a będą to dwa kaski Elia Petzla.

Wśród wszystkich obecnych na Mityngu rozlosowane zostaną cenne upominki Petzla - pięć czołówek Tikkina i trzy woreczki na magnezję.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy