WakeGP 2017: Relacja z nocnych zmagań w Giżycku

Fot. PleasurePhoto /materiały prasowe
Reklama

W pierwszą sobotę sierpnia w Giżycku odbyły się nocne zawody wakesurfowe WakeGP 2017 pod hasłem "Ambilight Day&Night". O główne nagrody walczyli doświadczeni wakesurferzy z Polski i Czech. W zawodach triumfowali Czesi - Jana Vickova, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii Open Women, oraz Martin Mikyna, stając na podium w kategorii Open Men.

Nocna edycja zawodów wakesurfowych w Giżycku rozpoczęła się o godzinie 22.00 od niezwykle wyrównanych eliminacji. Zawodnicy wypływali na deskach za oświetloną łodzią Kanałem Giżyckim, gdzie mogli podziwiać ich licznie zgromadzeni kibice. Konkursowe popisy odbywały się już na jeziorze Niegocin, gdzie łódź mogła osiągnąć odpowiednią do wytworzenia fali prędkość. Całość można było śledzić na dużym telebimie.

Dla zawodników nocne zawody były nie lada wyzwaniem, ale świetnie sobie poradzili, doskonale się przy tym bawiąc. Łódź, za którą płynęli wakesurferzy była oświetlona, a kolorowe światła i lasery oświetlały Kanał Giżycki. Tej nocy dopisała również pogoda. Było niemal bezwietrznie, dzięki czemu tafla wody na jeziorze był spokojna, będąc tym samym sprzymierzeńcem dla wszystkich zawodników.

Reklama

Między eliminacjami, które zakończyły się około północy, a wielkim finałem, odbył się niesamowity, flyboardowy pokaz członka Robson Team. Niezwykle żywiołowy i niemal magiczny występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem widzów. Każdy, kto w oczekiwaniu na finały pojawił się na Kanale Giżyckim, mógł zobaczyć energiczny występ Robson Team, który unosił się nad wodą, wykonywał ciekawe akrobacje, to znikał pod wodą, to obracał się wysoko nad taflą orzeźwiając obserwujących kroplami wody. Całości dopełniało oświetlenie pokazu i świecący strój, który sprawiał, że występ był bardzo efektowny.  

Następnym punktem programu były finały, które dostarczyły kibicom wiele emocji. Zawody odbywały się w kategorii Open, więc każdy mógł wziąć w nich udział, bez ograniczeń wiekowych. Kibice głośno energicznie dopingowali najmłodszego uczestnika, jedenastoletniego Janka Koszowskiego, który zajął trzecie miejsce wśród mężczyzn! W ramach nagród zwycięzcy dostali nagrody pieniężne i rzeczowe, m.in. telewizory Philips Ambilight, sprzęt audio oraz ubrania marki Prosto, o łącznej wartości 40 tysięcy złotych.

Lista zwycięzców:

OPEN WOMAN:
1. Jana Vlckova - Czechy
2. Paulina Ziółkowska - Polska
3. Gosia Strojek - Polska

OPEN MEN:
1. Martin Mikyna - Czechy
2. Martin Vlcek - Czechy
3. Jan Koszowski - Polska

Cała impreza odbyła się w swobodnej i przyjemnej atmosferze, a dobra pogoda sprzyjała wspólnej zabawie zawodników i kibiców. Przez całą noc uczestnikom towarzyszyła energiczna muzyka, przy której można było tańczyć między kolejnymi występami wakesurferów. W gronie partnerów i sponsorów znaleźli się Philips TV, którego system Ambilight był inspiracją do kolorowego oświetlenia towarzyszącego nocnej imprezie, Jaguar, Land-Rover, Żołądkowa Gorzka,  Chłodnik,  Lokales i Prosto.

WIĘCEJ NA OFICJALNEJ STRONIE ZAWODÓW

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy