Reklama

Aplikacja Żołnierz RP. Kanał komunikacji nie tylko dla Wojska Polskiego

Na rynku już jakiś czas temu pojawiła się aplikacja o nazwie Żołnierz RP, jaka z pewnością ucieszy tych, którzy są zainteresowani armią. Jej zadanie jest proste. Ma być narzędziem rzetelnej komunikacji między Ministerstwem Obrony Narodowej a przedstawicielami wojska. Jest jednak dostępna dla każdego. Co zatem w niej znajdziemy?

O aplikacji możemy przeczytać na stronie internetowej Wojska Polskiego. Na jej temat wypowiada się też na Twitterze Karol Molenda, podkreślając, jakim wyzwaniem było jej stworzenie. Zaznacza, że system jest nowatorski oraz zapewniający nowoczesny kanał komunikacji. Apka ma również pomóc w walce z dezinformacją. Została stworzona przez specjalistów Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni z inicjatywy Centrum Operacyjnego MON.

Reklama

Wszyscy żołnierze posiadają już konto w aplikacji, ponieważ członkom Wojska Polskiego założono je automatycznie. Nie trzeba być jednak żołnierzem, aby apkę pobrać i z niej korzystać, choć zwykli obywatele będą mieli dostęp do ograniczonej liczby funkcji. Zalogowani przedstawiciele Wojska Polskiego otrzymują dodatkowe opcje. Co zobaczymy bez logowania?

Funkcje aplikacji Żołnierz RP. Co znajdziemy w apce, jeśli nie jesteśmy zalogowani?

Po uruchomieniu aplikacji Żołnierz RP jako pierwsza otworzy nam się zakładka z komunikatami. Przeczytamy w nich np. o dodatkach za pracownicze przydziały mobilizacyjne. Następnie na panelu nawigacyjnym na dole ekranu zobaczymy "Warte uwagi", gdzie udostępniane są istotne infografiki czy pisma, "FAQ" z najważniejszymi pytaniami z różnych kategorii oraz opcją zadania pytania, "Społeczność", która wyświetla zawartość strony internetowej Wojska Polskiego i przekierowuje do konkretnych profili w mediach społecznościowych, a także Menu.

W Menu z kolei odnajdziemy kalkulator odprawy mieszkaniowej, kalkulator uposażeń, kalkulator WF, spis specjalności wojskowych oraz ustawienia, w których włączymy lub wyłączymy powiadomienia aplikacji albo zalogujemy się na swoje konto.

Skąd pobrać aplikację Żołnierz RP?

Aplikację Żołnierz PR pobierzemy na swoje smartfony z Androidem oraz iOS-em, odpowiednio w sklepach Google Play i App Store

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Aplikacja Żołnierz RP | Żołnierz RP | Wojsko Polskie | MON

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy