Instagram Recap 2022. Zrób rolkę i podsumuj rok na Insta

Zbliża się koniec roku, co można zauważyć również w mediach społecznościowych. Na YouTubie pojawiają się vlogmasy oraz YouTube Music Recap, Spotify udostępniło użytkownikom podsumowanie najczęściej słuchanych piosenek i wykonawców w 2022 roku, Twitch z kolei dostarczył raport z oglądania transmisji na żywo. Teraz pora na Instagram! Jak wykonać swoje podsumowanie 2022 na tej platformie? To proste.

Lubicie podsumowania roku w mediach społecznościowych? Teraz można je wykonać również w aplikacji Instagram. Wielu użytkowników z pewnością skorzysta z tej funkcji, żeby podzielić się z obserwatorami najlepszymi lub po prostu wartymi wspomnienia momentami, które wydarzyły się w tym roku. Aby nie zostawać w tyle, warto dowiedzieć się, jak stworzyć własny Instagram Recap 2022. W tym roku dostępny jest w formie rolki, dzięki czemu nie zniknie po 24 godzinach.

Jak zrobić swoje podsumowanie roku na Instagramie? Instagram recap

Zrobienie podsumowania na Instagramie jest całkowicie darmowe i łatwe do zrobienia. Potrzebujemy do tego oczywiście aplikacji Instagram. Możliwe, że utworzenie recapu nie będzie jeszcze dla nas dostępne - nie ma się jednak czym martwić, bo opcja ta z pewnością zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom już wkrótce.

Reklama

Aby stworzyć Instagram recap, musimy:

  1. Uruchomić Instagram.
  2. Przejść do zakładki Reels, czyli rolki (środkowy przycisk na dole ekranu).
  3. Kliknąć ikonkę aparatu w prawym górnym rogu.
  4. Gdy pojawi nam się sekcja do przygotowywania rolek, na dole musimy wybrać zakładkę "szablony".
  5. Pierwsze, które nam się wyświetlą, powinny być autorstwa Instagramu. Na miniaturce zobaczymy napis "My 2022 Recap". Wybierzmy któryś z nich, a następnie kliknijmy "Użyj szablonu".
  6. Otworzy nam się szablon do edycji. Klikając w prostokąty pod przygotowaną rolką, będziemy mogli zastąpić klipy użyte w szablonie naszymi filmami.
  7. Po wybraniu wszystkich plików, musimy kliknąć strzałkę znajdującą się na dole ekranu.
  8. Gdy zakończymy dodawanie, stworzoną rolkę możemy oczywiście podejrzeć przed publikacją. Jeśli wszystko jest w porządku, musimy kliknąć "Dalej".
  9. Teraz powinniśmy zobaczyć naszą rolkę na pełnym ekranie. Tu możemy też dodać różne efekty itp. Po skończeniu edycji, ponownie musimy kliknąć "Dalej".
  10. W następnym kroku dodamy opis rolki oraz jej miniaturkę. Możemy też oznaczyć lokalizację, konkretne osoby czy produkty. Aby dodać rolkę do profilu, musimy kliknąć "Udostępnij".
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Instagram | podsumowanie roku | Media społecznościowe | nowy rok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama